24 червня — День Варнави: історія, традиції та прикмети свята. Цього дня не рвали ніяку траву, щоб не привести в будинок нечисту силу.

День Варнави — православне свято, що відзначається щороку 24 червня. У цей день віруючі християни шанують апостолів Нафанаїла і Йосипа, так само іменованих Варфоломієм Канським і Варнавою Кіпрським, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Йосип був народжений на Кіпрі в I столітті, після того, як його батьки бігли туди з Палестини, де йшла війна. Релігійні джерела, що знаходяться у вільному доступі, стверджують, що він доводився двоюрідним братом або дядьком Марку — одному з чотирьох видатних послідовників Євангелія. Хлопчик ріс в атмосфері любові, доброти і турботи. Батьки з дитинства прищепили Йосипу шанування до Господа. Після досягнення юнаком повнолітнього віку, він був відправлений до Єрусалиму, щоб він міг вчитися слову Божому у Гамаліїла.

Коли в стінах міста з’явився Ісус, молодий Йосип беззастережно вирішив стати його послідовником і з радістю був прийнятий Месією в учні. Після цього Йосип став володарем статусу апостола від сімдесяти і його нарекли Варнавою, що в дослівному перекладі означає «Син розради».

Протягом усього свого праведного життя, Варнава мандрував і ніс слово Боже. Після повернення на Кіпр, ним був побудований храм, в якому він і продовжив свою діяльність. Не всім були до душі промови Йосипа, і у віці 76 років він був забитий камінням юдеями. Його послідовники поховали його за християнськими звичаями неподалік Саламіна, пізніше в цьому місті був заснований монастир імені Святого Варнави.

У ті ж часи в Кані жив ще один учень Ісуса Варфоломій, якого знали і під ім’ям Нафанаїл. Після смерті Спасителя, він продовжив свій праведний шлях, проповідуючи по містах і несучи зцілення тяжкохворих і надаючи допомогу біднякам. Створивши чергове диво — зціливши від смертельного захворювання дочку Полімія, він фактично підписав собі смертний вирок, адже всі при дворі правителя звернулися в християнську віру. Такий стан речей був не до вподоби язичникам, бажаючим встановлювати свої правила і жити по ним. Апостол був схоплений невіруючими і розп’ятий головою вниз, але це не зломило Нафанаїла, і він продовжував славити Господа. Збожеволівши від гніву, єретики живцем здерли з нього шкіру, щоб змусити страждати Святого ще більше, але і це не змогло змусити Варфоломія зректися своїх переконань. Закінчилася екзекуція відсіканням голови. Останки проповідника були з усіма почестями поховані його послідовниками, за християнськими звичаями.

  За гроші з продажу картини Марії Приймаченко куплять 125 мікроавтобусів для ЗСУ

Традиції та обряди

Християни вірили, що на Варнаву з усіх поселень об’єднується нечиста сила і приступає до поділу володінь. Вважалося, що злі духи розподіляли між собою обов’язки: хтось повинен був лякати малюків, хтось насилати нещастя і хвороби на недбайливих господарів, а хтось губити засіяні поля. Після того, як завдання були отримані всіма бісами, вони приступали до катання по траві: тому косити і рвати її строго заборонялося, щоб не принести в житло чортеня.

Прикмети

  • Туман, що стелиться по водній гладі — обіцяє багатий грибний урожай;
  • На зорі відчувається запах жимолості і мучить задуха — до негоди;
  • Бліде сонце на світанку — до вечора піде дощ;
  • На гілках якого дерева похитається русалка — там буде велика кількість дозрілого врожаю.