26 липня — Гаврило Літній: історія, традиції та прикмети свята. Не займайтеся сьогодні важливими справами, краще перенесіть їх на інший день.

Гаврило Літній — народно-християнське свято, яке щорічно відзначається 26 липня. Гавриїл — один з вищих архангелів, створених Господом безсмертними і безтілесними набагато раніше людини. Головними цілями, якими Творець наділив ангелів — це порятунок людського роду і повернення до нього відсталих від віри і заповідей. І в Старому і в Новому Завіті, Гавриїл згадується як той, хто посвячував людство в знання згори, для здобуття спасіння, а так само розповідає їм про основні події, що відбуваються в духовній історії людей, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Будучи одним із старших архангелів раю, Гавриїл за указом Творця направляв і допомагав провидцю Мойсею в написанні Старого Завіту. Благословенний архангелом, пророк Данило передбачив людству майбутнє богообраної іудейської народності.

Гавриїл невтомно охороняв прабатьків Місії, і почав він з праведниці Анни — бабусі Місії, він передбачив їй народження дочки, Марії, якій судилося стати матір’ю Спасителя.

Майбутня Богородиця, в трирічному віці вперше була відвідана Архангелом, під час церемонії її хрещення в Церкві. Відтоді він слідував за нею, оберігаючи від напастей до тих пір, поки тривало її мирське життя.

Гавриїл так само передбачив священику Захарії народження сина — надалі став Іоанном Хрестителем. Пів року пізніше, Марії було повідомлено про непорочне зачаття Сина Ісуса, а так само, ангел повідав Йосипу (земному чоловікові Марії) про план Ірода по вбивству немовлят, наказавши йому з сім’єю швидко бігти з міста Юдеї в Єгипет.

Під час страти Спасителя, Архангел був посланий Богом, щоб підтримати і зміцнити його дух. Після розп’яття Ісуса, він же, з’явившись до жінок, що йшли з миро до тіла страченого, повідомив їм про швидке воскресіння Місії.

  Ірини Білик зізналася, що закохана у «дуже відомого» чоловіка

Традиції та обряди

Серед жителів сіл і селищ цей день був присвячений жнивам. Люди дуже боялися початку грози під час збору врожаю: на луках і полях вона може становити загрозу. Наприклад, удар блискавки може запалити стоги сіна або снопи хліба. Щоб уникнути дощу, люди молилися до Діви Марії і здійснювали магічні обряди.

Щоб сінокіс пройшов вдало, йдучи в поля, за пазухою тримали шматочок хліба, а потім, клали цей шматочок в те місце, звідки починалася заготівля сіна для худоби. Після такого нехитрого обряду, потрібно було тричі перехреститися і прочитати особливу змову, щоб в майбутньому сіно не гнило і не було уражене вогнем, було ароматним і без гіркоти.

За традицією, перший оберемок зерна косила старша жінка в сімействі: такий сніп отримав назву «іменинний», люди вірили в його цілющу силу. Соломою з іменинного снопа годували хвору тварину в стаді, а з зерен готували ліки для птахів і людей.

Хлібороби 26 липня (за старим стилем — 13 липня), схилялися в молитві до Діви Марії, просячи у неї побільше сил для збору врожаю. У цей день, за повір’ями, Ангел Гавриїл спускається до людей у вигляді золотого світіння, оглядає посіви і стежить за колоссям, що наливається.

Прикмети

  • яка погода в Гавриїлів день — така і буде всю осінь;
  • дощик в це свято віщує морозну і багатосніжну зиму;
  • зливовий дощ на Гавриїла — до загибелі полів і неврожаю;
  • граки літають зграйками — осіння пора настане рано, скоро похолодає;
  • чорні хмари в небі говорять про зміну погоди, а якщо до цього була ясна і суха погода — слід чекати швидкого випадання опадів;
  • погода буде весь день сонячною і ясною, якщо з самого ранку бджоли відлітають на луг;
  • достигло жито — можна сміливо вирушати в ліс за підберезниками;
  • крякання качок під час дощу — погода найближчим часом налагодиться;
  • велика кількість жита в полі — до багатого врожаю малини;
  • риба б’є хвостом — до ясної погоди;
  • західний або північно-західний вітер під час грози віщує закінчення дощів;
  • народжені в день Гаврила, наділені даром чудотворення, як талісман їм підходить камінь рубін.
  20 вересня — Луків день: історія, традиції та прикмети свята