26 вересня — Корнилів день: історія, традиції та прикмети свята. У цей день не варто грати весілля і свататися, бо шлюб буде нещасливим.

26 вересня, в Корнилів день, християни вшановують пам’ять священномученика Корнилія Сотника, інформує Ukr.Media.

Римський центуріон

Корнилій, командир центуріона (сотні) в римській армії, жив в I ст. в Палестинській Кесарії. Будучи язичником, шанував Бога Ізраїлю і жив за християнськими законами. Одного разу, під час молитви Всевишньому, йому з’явився ангел і повелів знайти св. Петра для здійснення таїнства хрещення. Корнилій став першим з язичників, які прийняли християнство. Будучи учнем Петра, разом з ним звертав людей у віру, за це був призначений єпископом.

Корнилій здобув світову популярність завдяки такій нагоді. У місті Скепсії регулярно проводилися жертвопринесення. Туди направили Корнилія, щоб він звершив проповідь. Під час молитви єпископа стався землетрус, який зруйнував храм. За таке діяння князь наказав зв’язати єпископа і стратити на ранок. Але тут виявилося, що під уламками церкви опинилися син і дружина князя, які не загинули, а молилися про порятунок християнському Богу. Тоді послали за Корнилієм, який на той час вже був звільнений ангелом від кайданів. Священник вивів живих з-під уламків. Після цього жителі міста на чолі з князем увірували в силу Бога і прийняли хрещення.

За своє довге життя Корнилій переніс багато мук і страждань від язичників, прославився багатьма чудесами. Помер своєю смертю в похилому віці. Похований біля зруйнованого язичницького храму.

Колишній кесарійський сотник зарахований до лику священномучеників, хоча не був страчений за своє віросповідання, тому він ще був зарахований до лику сповідників.

Святому Корнилію моляться про порятунок душі і позбавлення від бід.

Традиції

Головна традиція в цей день — збирання моркви, буряка, ріпи, редьки. В кінці вересня вже наступали заморозки, і коренеплоди могли загинути, а так як вони вже не росли, то їх викопували. Тільки ріпу могли залишити до Воздвиження, яке відзначалося через 2 дні. Збирання починали з молитви, щоб урожай добре зберігся, адже коренеплоди займали важливе місце в раціоні. Їх варили, парили, смажили, готували багато різних страв. Редьку їли сирою. Її називали королевою овочів. І хоча вона вважалася їжею бідняків, але її намагалися зберегти до нового врожаю, завдяки корисним властивостям. На Корнилія обов’язково потрібно було приготувати салат з цього овочу, щоб не хворіти.

  Донька Моніки Беллуччі прикрасила обкладинку відомого глянцю

Викопували ще один корінь — хрін. Він був найпопулярнішою приправою до багатьох страв і солінь. Його використовували для лікування ран, шкіри. При простудних захворюваннях він служив в якості антибіотика і гірчичника.

День був сприятливим для посадки саджанців яблуні і кущів смородини.

Прикмети

  • Залишити урожай в землі після Корнилія — погана прикмета.
  • Добре вродила редька — бути в будинку багатству.
  • Ранкові заморозки в цей день і на наступний обіцяють негоду.
  • З вечора густий туман — вночі піде дощ.
  • Граки полетіли — скоро випаде сніг.
  • Дощ на Корнилія до добра.
  • Гілки у хвойних дерев опустилися — буде дощ.
  • Якщо на Корнилів день зіграти весілля, сімейне життя буде нещасливим.