Актуальні новини

26 вересня на Старосамбірщині пройде масштабний бойківський фестиваль

У неділю, 26 вересня, у селі Мшанець Стрілківської громади на Старосамбірщині відбудеться фестиваль «В гості до бойків». Фестиваль присвячений пам’яті священика УГКЦ о. Михайла Зубрицького, який 31 рік (1883-1914) був тут не тільки душпастирем, але й справжнім провідником, реформатором та науковцем.

Метою фестивалю, який вперше пройде у новому масштабному форматі, є популяризація Бойківщини, розвиток культурного туризму в малих бойківських селах, створення оригінального бренду Мшанця та всього регіону, повідомляють організатори заходу.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526864 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526864{
margin: 0!important;
}
}

У програмі фестивалю – архиєрейська літургія (початок 12:00), освячення каменя під пам’ятник о. Михайлу та представлення ескізу, бойківський фест (16:00). Виступатимуть: хорова капела «Дударик», дримбарі з Бітлі, сестри Ігнатишин, На Драбині, No Limits, Modern Folk, Ірина Савула, Navigator, Віктор Винник і МЕРІ.

На фестивалі будуть організовані різноманітні пізнавальні та розважальні локації – показ сучасної бойківської моди від дизайнерок Тетяни Знак, Ірини Демків та Оксани Сокол, виставка картин, фотовиставка, оригінальні сільські фотозони та майстеркласи (ажурна різьба, мальованки, хусткування, трембітання, гра на сопілці, гра на дримбі, лялька-мотанка), забави та атракціони для дітей.

Гості фестивалю зможуть продегустувати автентичну бойківську кухню – страви готуватимуть господині з трьох сіл за рецептами найстаріших жителів.

Для зручності відвідувачів фестивалю буде організовано постійний доїзд Стрілки-Мшанець. Ця дорога відома тим, що увагу до її поганого стану привертав місцевий священик Роман Гром, знімаючи кліпи та оголошуючи голодування. Ремонт дороги почали влітку 2020 року, на сьогодні там проведені основні роботи та забезпечено нормальний доїзд.

  Група 1+1 media закриває інтернет-видання "Телекритика"

Залишити відповідь