Помоліться святій Параскеві 27 жовтня, щоб допомогла вам якнайшвидше відшукати другу половинку і створити щасливу сім’ю.

27 жовтня у православному світі вшановують пам’ять християнської святої Параскеви Сербської. За народним календарем дата отримала назву Грязниха, день Параскеви, Льняница, Порошиха, Пряха, інформує Ukr.Media.

Хто така свята Параскева?

Проживала Параскева в X-XI століттях, родом була з турецького міста Епіват поблизу Константинополя. Коли померли батьки, вся спадщина, що її дісталася, Параскева роздала людям і прийняла чернечий постриг. Вирушила у паломництво на Святу Землю, де прожила сама в Йорданській пустелі. Прославилася своїм аскетичним способом життя.

Обряди й традиції цього дня

У народі цей день називали грязнихою, тому що починався сезон дощів, і на вулиці утворювалося багато бруду. Рідко коли на Параскеву було сухо або випадав сніг. Наші предки 27 жовтня з дому нікуди не виходили, тому що по бруду не те що в далекий шлях, до сусідів було не дістатися. Влаштовували ввечері посиденьки за самоваром зі смачною випічкою, розповідали життєві історії. А жінки бралися за зимові рукодільні роботи — пряли, шарпали й м’яли льон.

Протягом століть народ помітив, що на Параскеву не можна починати ніяких нових справ, вони будуть складно і повільно просуватися, не принесуть бажаного результату. Господиням сьогодні не потрібно займатися пранням, шиттям і прибиранням будинку, краще перенести ці турботи на завтрашній день.

Вагітним жінкам забороняється сьогодні розчісувати волосся, інакше дитина може з’явитися на світ хворою.

Якщо ви ще не заміжня, не пропустіть сьогоднішній день

Кожна дівчина мріє вдало вийти заміж. Але якщо у вашому житті поки не лунав урочистий вальс Мендельсона, і не було весільної сукні, зверніться за допомогою до святої Параскеви. На Русі вона вважалася покровителькою жінок. Помоліться святій, щоб допомогла вам якнайшвидше відшукати другу половинку і створити щасливу сім’ю. Проведіть також дієві обряди на щасливе заміжжя.

  В Україні вийде документальний фільм про події на ЧАЕС у 2022 році

Ритуал з квіткою

Здавна квіти вважаються символом щастя і чистоти. Для проведення обряду придбайте будь-яку живу квітку, не важливо, якого відтінку (хризантему, троянду і т. д.).

27 жовтня перед тим, як лягати спати, акуратно обірвіть з квітки всі пелюсточки і вимовте над ними замовні слова: «Моє життя хай квітне і ніколи не в’яне. Нехай мерщій до мене любов нагряне. Господи, прошу, нагороди мене сім’єю, молодістю і бездоганною красою. Поруч зі мною нехай завжди буде щастя, стороною проходять всі негоди. Улюбленого знайти хочу, йому назустріч я лечу».

Складіть під подушку пелюстки і вкладайтеся спати. Вранці не забирайте їх, бо повторювати обряд необхідно протягом дванадцяти вечорів поспіль. Після закінчення цього часу складіть пелюстки в тканинний мішечок і сховайте в затишному місці. Відтепер це ваш талісман любові. Коли зустрінете свого судженого і вийдете за нього заміж, дістаньте пелюстки і розвійте їх за вітром на щастя.

Ритуал з трьома кухлями

Увечері в день Параскеви розташуйте на столі три кухлі, в кожен налийте чисту воду. В один додайте і розмішайте чайну ложечку меду, у другий — цукру, а в третій покладіть монетку.

З кожного кухля відпийте по ковтку води і прочитайте замовні слова: «Життя моє в заміжжі буде солодким, як цукор. Суджений буде ніжним і милим, наче мед. Сім’я наша ніколи бідності не пізнає».

Воду, що залишилася, вилийте з кухлів за поріг, скажіть при цьому: «Наречений мій довгоочікуваний, скоріше приходь, заміж мене поклич і щастям обдаруй».

Народні прикмети 27 жовтня

  • Якщо на Параскеву багато бруду, значить, справжня зима настане рівно через чотири тижні.
  • Усипане зірками небо в ніч на 27 жовтня передвіщає багатий урожай наступного літа.
  Засновник "Вконтакті" Павло Дуров вирішив повністю відмовитися від їжі