У народі Пахома прозвали Теплим, або Бокигрієм, тому що з його свята встановлювалося справжнє тепло.

Народне свято Пахом Теплий відзначається 28 травня 2019 року (дата за старим стилем — 15 травня). Православна церква в цей день вшановує пам'ять преподобного Пахомія Великого, Єгипетського, Пахом-бокигрій. Назву «Теплий», "Бокигрій" свято отримало за те, що з цього числа починаються по-літньому теплі дні, інформує .

Історія

Святий Пахомій — основоположник пустельного життя і першобудівник чернечого гуртожитку в Єгипті. Він жив у III столітті в Фіваїді Єгипетській в сім'ї язичників. Завдяки доброму вихованню та освіті, Пахомій був розсудливим, цнотливим і володів добрим характером.

На військовій службі він познайомився з християнами і дізнався про заповіді Господні, зокрема про любов до ближнього. Це наштовхнуло двадцятирічного воїна на прийняття православ'я і хрещення. Після закінчення служби він пішов у пустелю і став учнем місцевого пустельника Паламона.

Через 10 років чернечих подвигів Пахомій почув голос, за велінням якого побудував обитель неподалік від селища Тавеннісі. Незабаром після смерті наставника Паламона Пахомію з'явився ангел і вручив статут чернечого життя. В обитель приходили ченці і залишалися жити під керівництвом святого. Вони дивувалися його непохитності стосовно себе і милосердю до інших.

Все більше ченців хотіли жити під керівництвом працьовитого наставника. Тому довелося побудувати ще 7 монастирів. Незабаром в тих місцях почалася епідемія, від якої постраждав і святий. Його учень Федір до останньої хвилини не відходив від нього. Він поховав його біля підніжжя гори. Пахомій помер приблизно в 348 році.

Традиції

У цей день люди садять пшеницю. Інші культури не рекомендується сіяти, бо вони пропадуть. Також не заведено працювати на землі опівдні, оскільки ніякого пуття від цих справ не буде.

  Нові-старі кінопрем’єри: «Париж, я люблю тебе» та «Мангеттен» знову у прокаті

Прикмети та повір'я

  • Яка погода на Пахома Теплого, таким літо буде.
  • Насичений червоний обрій на сході віщує спекотне літо з частими пожежами.
  • Дощ і вітер східний кажуть про те, що негода скоро припиниться.
  • Якщо день теплий, то рибалка буде хорошою.
  • В небі після дощу видно веселку — негода більше не повернеться.
  • Ластівка не повертається в колишнє житло — це віщує пожежу. Якщо вона покинула вже насиджене місце — до великої біди.
  • Розорити ластівчине гніздо — великий гріх. Як покарання за скоєне можна осліпнути або втратити когось з рідних.