Актуальні новини

У Львові відбудеться театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича»

У Львові 3-5 вересня відбудеться 6-й Міжнародний театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича». Цьогорічною фокусною темою фестивалю є «Нова гравітація» – роздуми про театр майбутнього та пошук актуальної театральної ідентичності незалежних українців. У Lem Station на відвідувачів чекають бранчі із зірковими гостями, не/культурний стендап, концерт-відкриття, подкасти, онлайн-дискусії, аудіотури Львовом, а також вистави від українських і міжнародних театральних проектів.

«Трансфігурація»: людина як скульптура

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1525237 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525237{ margin: 0!important; } }

Хеднайлером цьогорічного фестивалю стане французький художник, скульптор та перформер Олів’є де Сагазан. У своїх роботах митець перетворюється у скульптуру, ховаючи власне тіло під кількома шарами глини. 5 вересня він продемонструє львів’янам свій перформанс «Трансфігурація» – «найоригінальніше і найнеймовірніше з того, що ви будь-коли бачили» за версією авторитетного британського видання «The Guardian».

Перформанс «Трансфігурація»

Нові вітчизняні театральні зірки

На честь 30-річчя Незалежності України театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» запрошує на власну сцену нових вітчизняних театральних зірок. 4 вересня глядачів вражатимуть пластична вистава «Анігіляція» київського «Totem Dance Theatre» і мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» луцького театру «ГаРмИдЕр».

5 вересня у вечірній програмі фестивалю – сучасний хореографічний одноактний спектакль «Альфа» від української танцювальної компанії «n’Era Dance Group», а також конкурсна вистава, обрана командою «Кота Ґаватовича» під час спеціяльно оголошеного Open call.

Вистава «Анігіляція»

Зірковий бранч

4 і 5 вересня продовжиться традиція зіркових бранчів, започаткована ще найпершим театральним фестивалем «Кіт Ґаватовича». Цьогоріч власним досвідом поділиться українська акторка театру і кіно Анастасія Пустовіт (стрічки «Коли падають дерева», «Перші ластівки. Zалежні» т інші).

«Після викликів 2020-го у нас виникла потреба перезапустити координати. Як і космос, ми змінилися: наші кордони, наші щоденні завдання. Неможливо, щоб театр за таких умов залишався незмінним. Тож цього року в межах 6-го міжнародного театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича” ми хочемо показати театр майбутнього з його новими галактиками, новими формами і змістами, новими зірками, новою гравітацією…» – підкреслює генеральна директорка фестивалю Єва Якубовська.

  Премʼєра реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» менш ніж за добу зібрала солд-аут у Львівській опері

Анастасія Пустовіт у фільмі «Коли падають дерева»

Між Сходом та Заходом

Театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» покликаний стати містком між Західною і Східною європейськими театральними традиціями. З цією метою 2019 року була створена міжнародна театральна резиденція «Catch a Cat/Упіймати кота». Цьогоріч вона відбудеться вдруге за перехресним типом: спочатку у Львові, а потім у Берліні. Учасників – трьох українців і трьох німців з умовою обов’язкової повної вакцинації – було обрано у межах відкритого конкурсу. Протягом 10 днів спільного проживання і навчання резиденти матимуть змогу обмінятися досвідом, а також підготують проект на тему «Ідентичності», натхненну змінами, спричиненими пандемією.

«Театр. Сила Тяжіння»

Фестиваль «Кіт Ґаватовича» пропонує і низку заходів, які зацікавлять не тільки поціновувачів театрального мистецтва. З 26 серпня і по 26 вересня у Львівському муніципальному мистецькому центрі експонуватиметься фотовиставка «Театр. Сила Тяжіння». 4 і 5 вересня всі охочі матимуть змогу дослідити Львів за допомогою аудіотурів, створених українською театральною трупою PIC PIC. А 3 вересня фестиваль відкриватимуть не/культурний стендап Сергія Ліпка і Сергія Чиркова, а також концерт львівського музиканта «Паліндром».

Докладніше про події фестивалю можна дізнатися на сторінках фестивалю «Кіт Ґаватовича» в Instagram та Facebook.

Чому «Кіт Ґаватовича»?

І, як і щороку, нагадуємо: Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Продав кота у мішку» – це одна з його драматургічних робіт. Гра слів «Кіт Ґаватовича» кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, а саме сценічних форм із використанням громадських просторів, дозволяє говорити про нову форму театрального мистецтва, яке не замикається від глядача. Основна думка фестивалю «мистецтво не тільки для митців».

  Український фільм "Додому" потрапив до лонг-листу премії "Золотий глобус"

Залишити відповідь