29 березня — день Савіна: історія, традиції та прикмети свята. В цей день не можна брати і давати в борг гроші.

День Савіна відзначають щороку 29 березня, це одна з подій християнського характеру. Савін Єрмопольський — це мученик, на честь якого утворилося свято. Це християнське свято проходить щороку вже майже два тисячоліття. Воно має кілька традицій, які довгі роки передавали з покоління в покоління, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Святий мученик Савін мало кому відомий. Роки життя Савіна пройшли в 3 столітті. У місті Гермополь Єгипту він був на керівній посаді міста. Імператор країни Діоклетіан був жорстоким, особливо гоніння були щодо віросповідання православних християн. Савін був товаришем християнам, які разом переховувалися у глухому селі. Але людина, яку Савін багато разів постачав їжею і монетами, видала місце, де ховалися Савін з друзями, за золото. Вони були схоплені і приведені до імператора. Православні християни не зрадили свою віру, не вклонилися язичницькому ідолу, до чого їх примушували. Всіх віруючих жорстоко били і мучили, а через кілька днів втопили в річці Ніл. 287 — це рік смерті святого мученика.

Традиції та обряди

Є кілька традицій, яких дотримувалися у всі часи:

  • Саме в цей час наприкінці березня в Стародавній Русі починали оглядати свої вози, виявляючи зламані частини, замінювали деякі деталі возу: від коліс і обода до голоблів. Наприкінці березня сніг починає танути, сани вже не можна експлуатувати і доводиться використовувати вози. Але після зими їх необхідно відремонтувати і підготувати до літнього періоду. Дотримувалися традиції і готували на літо 12 коліс, їх вистачає на весь період від весни до осені. Точно така кількість була в колісниці пророка Іллі.
  • Дотримуючись традиції, 29 березня сідали в віз і їхали на околицю селища і додому. Виконати цей шлях вважається на удачу в роботі на весь літній період. Також звертали увагу на скрип колеса: якщо спереду з лівого боку, то можуть бути проблеми зі здоров’ям, якщо з правого боку, то з’являться гроші, заднє з лівого боку — будуть борги, а з правого боку — буде завжди у всьому удача.
  • Цей день вдало використовується для ворожіння. Ворожіння полягає в наступному: вся колода не буде потрібна, тільки трефи, які перемішують рівно 9 разів. В цей час вимовити слова: «трефи трефові, вся ваша трефова рать, дайте мені знати, що мене чекає, що мені на мою долю дістанеться». Потрібно витягнути три будь-які карти, по них визначають майбутнє.
  Ріанна видасть власну кулінарну книгу з улюбленими рецептами і порадами

Якщо випаде дама, то чекають випробування, якщо валет — приниження, а 9 — до любові і співчуття, 8 — до сліз і образи, король — до розташування високих чинів, туз до благополуччя, 10 — до перемоги, 7 — до підступності, 6 — до невеликої удачі.

Прикмети

Є кілька прикмет на 29 березня:

  • у цей день тепла погода, то весна буде теплою;
  • високі хмари до гарної погоди;
  • якщо багато струмочків, то літо буде дощовим;
  • багато прилетіло птахів — до теплої весни;
  • у цей день, після заходу сонця не можна їсти хліб — це до бідності;
  • не можна провокувати суперечку або сварку;
  • всім, хто народився в цей день, вважається, буде нелегко і доведеться везти віз;
  • якщо сніг на мурашнику тане з усіх боків однаково, то чекайте спекотного літа;
  • лід затонув до неврожайного року.

Це свято шануємо не лише в Єгипті, але і в інших країнах. Святий мученик Савін загинув у муках і стражданнях за віру, за непохитний дух, за християнську віру. Він мав послідовників у своїй вірі. Несправедливе покарання спіткало його, але дух його не був скорений.