Пекли в цей день спеціальні пироги, які не їли, а виносили за село і роздавали перехожим.

21 травня православні віруючі відзначають свято Івана Богослова. Воно присвячене апостолу Іоанну. В цей день служителі церкви вшановують його пам’ять, читають молитви, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Батьків Івана кликали Заведей і Саломія. Згідно з історичними даними Ісус Христос дуже любив Іоанна Богослова. Його приваблювала в ньому кришталева чистота, безмежна любов і віра. Вони були нерозлучні, не проводили навіть хвилини порізно. На його очах проходило життя Христа, він бачив всі чудеса, створені ним, і сумні моменти його буття. Після розп’яття свого Наставника, апостол поклав на себе турботу про Богородицю до самої її смерті.

Після того, як її не стало, Іван став ходити з міста в місто і доносити до людей Боже слово. Разом з ним ходив його учень. Одного разу, коли він подорожував по морю, стався шторм, і він провів там 2 тижні. А потім його викинуло на берег. Протягом цих двох тижнів життя в ньому підтримувалося Христом.

Під час проповідей апостола відбувалося багато чудес і кількість віруючих постійно збільшувалася.

В темні часи для християнства почалися переслідування віруючих. Іван був заарештований і судом йому була призначена смертна кара. Але якими б способами не намагалися привести вирок у виконання, цього не вийшло. Він все одно був живий.

Тому він був засланий своїми мучителями на далекий острів, на якому прожив дуже довго.

Коли ж він повернувся в Ефес, то взявся за написання Євангелія. Решту свого життя він провів у проповідях і повчаннях душ, що заблукали, на правильний богоугодний шлях. Прожив він понад 100 років.

  Фото 70-річної Алли Пугачової в прозорій спідниці вразило Мережу

За переказами, коли Іван відчув, що настав час покинути цей світ, він пішов з Ефесу і попросив своїх учнів закопати його живцем, прикривши обличчя платом. Вони зробили, як він просив, але відкривши через кілька днів його могилу, тіло їхнього Вчителя зникло. І лише раз на рік, 21 травня на місці його поховання з’являється «манна», яка приносить зцілення. Тому саме в цей день і вшановується пам’ять святого апостола.

Оскільки після його смерті тління не торкнулося його тіла, про що записано у Священному Переказі, вважається, що присутня духовна спорідненість Іоанна з Богородицею, яка стала йому матір’ю біля Хреста Господнього.

Примітно, що Іван був єдиним із 12 апостолів, хто помер своєю смертю.

Іоанна Богослова прозвали апостолом любові, тому що він завжди у своїх повчаннях говорив про те, що людина, яка не любить не може стати ближче до Бога і бути угодною йому. Навіть у своїх 3-х Посланнях він пише про любов до Христа і своїх ближніх. Він сам був весь пронизаний цією всеохопною любов’ю.

Традиції та обряди

Найголовніша традиція у цей день — це сіяти пшеницю. На Івана Богослова жінки замішували тісто з пшеничного борошна та пекли пироги. А потім роздавали мандрівникам, людям, які знаходяться у важкому становищі і вбогим. Причому шматочки пирога роздавалися старшими у родині. Як це відбувалося? Вони виходили на дорогу або перетин доріг, де велелюдно і починали пригощати перехожих.

Вважалося, що якщо пиріг залишиться і його принести назад додому, то Господь незадоволений чимось. Якась провина лежить на сім’ї, і тому він не дав виконати благодіяння. Крихти від пирога або його залишки кидають на поживу птахам. Доїдати залишки самим суворо забороняється.

  Демі Мур показала, на що здатна в 58 років і шанувальники в захваті від її оригінальності

Прикмети

Існує безліч прикмет, за якими заведено спостерігати в цей день:

  • Якщо 21 травня ясний сонячний день, то грибникам влітку грибів не бачити. І навпаки, якщо буде дощовий день — то грибникам буде чим зайнятися.
  • На небі купки сірих дощових хмар погода скоро змінитися в гіршу сторону і буде негода.
  • Місяць знаходиться як би за поволокою, то погода скоро стане погана.
  • Якщо на Івана Богослова ранкове небо червоне, то в цей день буде дощ.
  • Захід червоного кольору свідчить про те, що хороша погода протримається ще протягом декількох днів.
  • Якщо черемха добре рясно цвіте, то попереду похмуре і дощове літо.