Петро був одним з найулюбленіших учнів Ісуса.

29 січня в народі називають Петро — напівкорм. У цей день християнська церква згадує апостола Петра. Стародавні вважали Петра Святого захисником домашніх тварин. Приставка “напівкорм” означає, що з цього часу на прогодування худобі залишалося рівно половина запасів, інформує Ukr.Media.

Життя святого Петра

До Святої місії Петро промишляв рибальством, був одружений і мав двох дітей. У миру він був Симоном. Його брат — Андрій, він познайомив майбутнього проповідника з Христом. Але звання і місію той отримав від Ісуса тільки коли зміцнився у вірі, а Христос зцілив від недуги його тещу.

Петро був свідком багатьох чудес Христа. За його відданість і віру Ісус виділяв його серед послідовників. Петро єдиний з них, хто захищав Христа до самої страти. Він першим побачив, що Ісус ходить по воді і першим ступив на неї, послідувавши за провідником. Він же першим вимовив слова зречення від Христа і втратив звання апостола. Після триразової сповіді звання було повернуто.

Після представлення Сина Божого, Петро активно вів проповіді і зцілював людей словом. За свою діяльність він нерідко потрапляв до в’язниці. Схопленого втретє за проповіді, святого закували в ланцюзі, але ангел звільнив його з кайданів. Кайдани ці вважаються святинею і оберігаються християнами як цінне свідчення.

Апостол багато мандрував, всюди знаходив прихильників, викрив безліч ошуканців. У ніч перед приходом в Рим до нього уві сні з’явився Христос, і передбачив погибель. Пізніше його розіп’яли в Римі за велінням Нерона.

Звичаї дня

  • У День Петра люди помічають погоду. У давнину селяни підраховували, скільки корму залишилося для худоби і чи вистачить зерна на посів.
  • На Русі під час наступу Петра — напівкорму забороняли використання гострих предметів, які за формою нагадують вовчі зуби. Ні ткати, ні прясти було не можна. Для збереження худоби на вогнище вішали ланцюг, і прикріплювали камені по числу тварин наявних в будинку. Такий оберіг оберігав худобу в цілості й схоронності найближчий рік.
  З нагоди Дня вчителя Ольга Фреймут поділилася кадром, на якому позує зі своєю мамою-педагогом

Прикмети

  • Снігопад в День Петра — літо буде дощовим. Якщо погода морозна — літо буде посушливим.
  • Північний вітер віщує зміну погоди і настання холодів.
  • Яскравий місяць з окресленими краями також віщує посилення морозу.
  • Червоний захід віщує зниження температури.