Актуальні новини

У Тбілісі видали грузинсько-український розмовник

У Грузії на знак солідарності з українським народом видали грузинсько-український/українсько-грузинський розмовник. Підготували його до друку в Грузинсько-ірландському центрі в рамках проєкту «Розмовляй грузинською».
– Це друге видання в рамках даного проєкту. До цього часу ми видали грузинсько-англійсько-ірландський/ірландсько-англійсько-грузинський розмовник. Розробка грузинсько-українського/українсько-грузинського розмовника донедавна не передбачалася. Події, що відбуваються зараз, дали поштовх підготувати і видати таку книгу на знак солідарності з Україною, – зазначає одна з засновниць і керівниця Грузинського-ірландського центру Нана Шаламберідзе.

Фахівці працювали над розмовником два місяці. Вони об’єдналися, щоб створити книгу для українців, котрі хочуть вивчити грузинську та для грузинів, котрі мають бажання знати українську. Уклали розмовник філологи Нана Шаламберідзе і Лела Шурупова.
– Перша частина книги – це грузинсько-український розмовник, який складається із 50 тем і 11 підтем, – каже Нана Шаламберідзе. – У книжці подаються правила читання грузинської та української азбук. Найбільша перевага нашого розмовника в тому, що у ньому кожне слово, кожна фраза має транскрипцію латинськими літерами, що значно спрощує процес опанування мов. Відповідно кожен, хто візьме в руки цю книжку, захоче вивчати грузинську та українську.
Розмовник нещодавно передали українцям, котрі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну були змушені тимчасово покинути свої домівки і проживають зараз в Грузії.
– Коли під час заходу я побачила зраділі та зацікавлені обличчя українських жінок і дітей, котрим ми подарували ці розмовники, я ще раз переконалася, що проведена нами робота була необхідною. Будемо й далі передавати наш розмовник українцям, котрі проживають у Грузії, – каже Нана Шаламберідзе. – Ця книга зроблена з любов’ю до України. Війна закінчиться, а даний розмовник залишиться назавжди як знак нашої солідарності і щирої підтримки українському народу.
Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото авторки

  Мефодій Перепелятник 3 липня: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь