Наші предки вважали Лонгина Сотника захисником будинку від нечистої сили.

Лонгин Сотник — страж Гробу Господнього. Щорічно 29 жовтня (або 16 жовтня за юліанським календарем) всі православні віруючі поминають цього святого, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Народився в Каппадокії, Лонгин служив Понтію Пілату і був римським воїном. Часто саме він очолював різні походи і загони.

Коли був день страти Ісуса Христа, Лонгин був одним з страж. Саме він пробив бік ув’язненому своїм гострим списом. Так як рана була глибокою, кров почала бризкати в різні боки і потрапила на очі Лонгину. Він довгий час страждав від катаракти, а потім і зовсім осліп. У той час, коли Ісусу залишалося жити останні пару хвилин, вартові, у тому числі і Лонгин, побачили бачення життя, яке буде після смерті сина Божого. Надивившись того жаху, вони увірували в силу Христа. Останні краплі Крові Христової знову потрапили на очі Лонгина і він прозрів.

Після важкої служби Лонгин зі своїми воїнами почав проповідувати в рідному місті, заманювали всіх стати на шлях праведний. Але Пілат розлютився на своїх підлеглих, а пізніше наказав схопити і стратити їх. Як доказ смерті винних Понтію була принесена голова Лонгина. Після огляду вона була викинута на вулицю міста.

Тим часом проходила сліпа жінка, яка натрапила на цю голову. Вона поховала її, після чого почала бачити. Минув деякий час і люди почали звертатися до святого Лонгина з проханням зцілити їх від очних недуг.

Традиції та обряди

У зв’язку з історичними подіями Лонгин Сотник є покровителем для всіх тих, у кого проблеми із зором. Тому прийнято молитися до нього і просити ясний зір, зцілення очних хвороб у себе і своїх близьких.

  У генпрокурора звинуватили віце-прем'єра Кириленко в лобізмі групи Kazka замість Maruv

Так як Лонгин Сотник був на сторожі біля воріт Гробу Ісуса Христа, то він асоціюється зі сторожем і охоронцем житла і домашнього вогнища. Разом з іконами, які використовуються як оберіг для захисту будинку, можна використовувати різні гострі предмети — символ списа Лонгина

Саме на цю дату випадає можливість одночасно відчути промені останнього сонця і перші морози. Це вважалося добрим знаком, тому люди виносили на вулицю свій зимовий одяг, щоб мороз і сонце захистили від усіх прийдешніх хвороб.

Прикмети

  • У день Лонгина Сотника можна з легкістю дізнатися, яка буде погода.
  • Яскраві зірки на небі обіцяють хорошу і теплу погоду, а каламутне нічне небо без зірок — дощ. Вітер вдень до частих зимових відлиг. Якщо на деревах все ще висить жовте листя, це означає, що зима настане не скоро і морозів довго не буде.
  • Негода настане в тому разі, якщо сонце не вигляне за день і буде немов в тумані.
  • Рясні опади прискорять настання зими і холодів.
  • Якщо ви помітили, що птахи тільки збираються відлітати в теплі краї, значить, що зима буде теплою.
  • Також погоду можна передбачити і по тваринах. Наприклад, якщо гусак підтискає одну лапку — це до морозів.
  • А ворони підкажуть звідки буде дути вітер, повернувши туди свій дзьоб.
  • Люди, які народилися в цей день, будуть дуже багаті, але не будуть відрізнятися особливою красою. Для залучення удачі їм потрібно носити агат.