Актуальні новини

Євробачення-2023 вирішили перенести з України у Велику Британію

EBU (Європейська мовна спілка, ЄМС) оголосила, що пісенний конкурс «Євробачення» у 2023 році Україна провести не зможе через складну безпекову ситуацію. Організатори конкурсу звернулися до Великої Британії, представник якої посів у 2022 році друге місце. Водночас таке рішення ЄМС викликало невдоволення українського міністра культури Олександра Ткаченка.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1544709 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1544709{
margin: 0!important;
}
}

«EBU хотів би подякувати UA.Суспільне за їхню щиру співпрацю та відданість вивченню всіх сценаріїв протягом кількох тижнів після перемоги Kalush Orchestra 14 травня в Турині та поділитися своїм сумом та розчаруванням з приводу того, що конкурс наступного року не може бути проведений в Україні», – сказано, зокрема, у заяві EBU.

Відповідно до правил та для забезпечення безперервності заходу, EBU тепер почне переговори з ВВС про проведення конкурсу Євробачення-2023 року у Великій Британії.

При цьому в EBU вважає, що перемога України має бути підкреслена у наступному конкурсі.

Згодом міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко опублікував відповідь на заяву ЄМС щодо неможливості проведення Євробачення-2023 в Україні.

«Проведення Євробачення-2023 в Україні – це потужний сигнал для всього світу, що він підтримує Україну зараз. Ми будемо вимагати змінити це рішення, тому що вважаємо, що зможемо виконати всі взяті на себе зобов’язання, про що було неодноразово наголошено Європейській мовній спілці. Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення Євробачення–2023 в Україні», – заявив Ткаченко.

Нагадаємо, український гурт Kalush Orchestra переміг у конкурсі Євробачення, тож у 2023 році він мав би відбутися в Україні. 10 червня уряд створив організаційний комітет з проведення в Україні у 2023 році пісенного конкурсу.

  Як принцеса Діана назавжди змінила королівські традиції, за якими жінки народжували дітей

Залишити відповідь