Сатанинський день. Як не попасти під прокляття або пристріт?

В православ’ї 30 червня день пам’яті Перських мучеників Савелія, Мануїла і Ісмаїла. За народним календарем дату називають днем молодого Ярила або день Мануїла і Савелія, інформує Ukr.Media.

Ким були ці мученики?

Савел, Мануїл і Ісмаїл — рідні брати. Жили вони в IV столітті. Їх батько був у Персії знатним язичником. Мама сповідувала християнську віру, до якої долучила і синів. Пресвітер Євноїк провів братам обряд Хрещення.

Коли Савел, Мануїл і Ісмаїл були вже зрілими, язичники змушували їх відректися від віри Христової. Але вони відмовилися, за що зазнали тяжких мук, і, врешті-решт, були обезголовлені.

Які на цей день існують обряди і традиції?

У слов’ян 30 червня було свято Ярилки, присвячене Ярилу — богу Сонця. Традиційно в цей день влаштовувалися гучні ярмарки, на яких продавали тканини, одяг, прикраси, кухонне начиння і ягоди з нового врожаю.

Люди боялися Ярила розгнівати, тому встановили правило — торговці в цей день не завищують ціни, а покупці не торгуються. Народ весело гуляв, співав і танцював. Ті, хто постарше, збиралися в компанії, і розповідали один одному небилиці.

За стародавнім звичаєм свято гуляли на березі озер або річок, обов’язково багаття розводили і відварювали в казанках яйця. Щоб кури весь рік добре неслися, треба було 30 червня, як можна більше зварити яєць. У наших пращурів існувало багато обрядів з використанням яєць, так як їх вважали символом нового життя.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Пам’ятаєте! 30 червня нічого не позичайте з дому, особливо речей, які з вогнем або світлом пов’язані (свічки, ліхтарики, сірники). Хто б не попросив (кращий друг, сусід або родич), відмовте ввічливо. Інакше з дому не лише багатство піде, але й хтось з членів сім’ї.

  «Піккардійська терція» записала пісню з співачкою Olvia

Проведіть сьогодні захисні обряди від чорних сил!

На Русі вірили, що 30 червня всі представники нечистої сили в одному місці збираються і влаштовують гуляння. Бавляться вони капостями і страшними справами — можуть у матері мале дитя вкрасти, хворість наслати на людину, а то й зовсім схиляють свою жертву до злочину або суїциду.

У боротьбі за людську душу нечисть перепон не знає. Люди вірили, що сила ця всюдисуща і може з’явитися в будь-якому місці. Але найчастіше відьми, чорти, вовкулаки і чорні маги збираються на безлюдних перехрестях і в глухих хащах, у закинутих будівлях і пустищах, на болотах і ярах.

Але і чорним силам можна протидіяти.

Існує безліч захисних заходів, які не дадуть нечисті проникнути в людське тіло:

1. Йдучи з дому, на виворітній стороні одягу закріплюйте шпильку.

2. Візьміть клаптик тканини і загорніть в нього часникову голівку. Покладіть в кишеню або сумочку, і скрізь носіть з собою.

3. Дуже потужний захист від чорних сил — образок або хрест натільний (краще, щоб вони були виконані з срібла), церковна ладанка.

4. Ніколи не залишайте відкритим графин з водою на ніч, інакше в нього нечисть увійде, а вранці, як поп’є людина, в його тіло потрапляє. Якщо кришечки немає, то накривайте зверху графин рушником.

5. В кожній кімнаті закріпіть віночки з висушених трав — кропиви, лаванди, будяка, чебрецю та полину.

6. Перед порогом будинку насипте трохи лляного насіннячка.

7. Окропіть всі кути в оселі свяченою водою.

8. Коли позіхаєте, обов’язково рукою прикривайте рот, інакше в нього чорт може заскочити.

9. Виявляйте доброту і робіть добрі справи, проти них безсила будь-яка нечисть.

  Меган Маркл і принц Гаррі записали перший аудіопідкаст

Прикмети погоди на 30 червня

  • Якщо сьогодні гроза, значить, чекайте нинішнім літом щедрого врожаю.
  • Якщо 30 червня випаде багато опадів (град або дощ), значить, майбутні зимові місяці очікуються сніговими.