Очистіть сьогодні свою душу від мотлоху!

У православному світі 4 грудня велике свято — Введення у Храм Пресвятої Богородиці, інформує Ukr.Media.

Що це за свято?

Протягом довгих років батьки Богородиці не могли зачати дитину. Про те, щоб Господь змилувався і послав їм дитя, Ганна і Іоаким благали до похилого віку.

І коли Ангел, який з’явився, повідомив, що довгоочікувана вагітність настала, Анна обіцяла віддати своє чадо на служіння Богу. Почувши молитви Іоакима і Ганни, Всевишній подарував їм дочку Марію (це ім’я підказав Ангел Божий).

У трирічному віці Марію, як і обіцяли її батьки, в присутності всіх родичів відвели в Єрусалимський храм. Її залишили на першій сходинці, і дитина сама побігла нагору, жодного разу при цьому не повернулася назад і не покликала маму з татом.

У храмі Марія виховувалася і зростала до моменту її заручин з чоловіком Йосипом, всі роки провела в молитвах і займалась рукоділлям.

Введення шанується в православ’ї як день, коли Господь вибрав Марію — найчистішу і безгрішну серед всіх людей, для того, щоб вона народила Сина Божого.

Які на цей день існують традиції і обряди?

4 грудня у всіх церквах проводять святкову службу, яка присвячується Діві Марії. Православні християни вихваляють Божу Матір, моляться до неї і звертаються з проханнями бути заступницею за всіх людей перед Господом.

На Русі Введення було пов’язане не тільки зі святом, але і з початком зимового періоду. В народі навіть є стосовно цього прислів’я : «Введення прийшло — зиму за собою привело».

Після святкового богослужіння в храмі люди гуляли на вулиці галасливими компаніями з веселими зимовими забавами.

Не пропустіть цей день, щоб почистити душу від усякої скверни.

  До дня народження Мирослава Скорика хор львівської Опери записав його пісню

Свято Введення дуже велике, тому не можна 4 грудня виконувати будь-які господарські роботи: прибирання будинку, прання, прасування, вишивання. Присвятіть цей день очищенню своєї душі та розуму від усілякого мотлоху : поганих думок, образи, заздрості та злості.

Наша людська душа подібна бездонній криниці, що під самий верх заповнилася сміттям і брудом, і тільки десь в самому низу блищить прозора джерельна вода.

Виходить, що в занедбаній криниці чистої водиці ніяк не набрати. Те ж саме відбувається і з людською душею. В кожного з нас при народженні Всевишній вкладає трошки чистоти.

Але з роками душа засмічується самовдоволенням, гординею, маловір’ям, ми стаємо малодушними і дратівливими, до чистоти вже ніяк не дістатися. Таким чином, люди все далі і далі віддаляються від Бога.

І саме свято Введення у православ’ї вважається початком людського спасіння. Душа Богородиці жодного разу нічим не забруднилась, і в цей день вона наповнює благодаттю і чистотою весь світ.

Адже Діва Марія нам, людям, була подібною — дочка звичайних чоловіка і жінки, праведних, але все ж звичайних. Але вона змогла звести єство людини до спілкування з Господом. І сьогоднішнім святом Матір Божа всіх нас закликає прагнути до чистоти душі, стати ближчими до Бога.

Не відкладайте на завтра, починайте чистку душі-криниці вже зараз:

• Самі ведіть свій розум до добра і щастя, хорошого настрою, для цього слухайте приємну музику, вибирайте для читання світлі книги.

• Уникайте у своєму житті негатив, оточуйте себе тільки позитивом — ласкавими словами, хорошими подіями, приємними речами, розумними думками, добрими людьми.

• Всі негативні емоції, які були у вас в житті, постарайтеся забути, а не накопичувати десь в глибині душі, інакше вони почнуть там дозрівати і перетворюватися в презирство і ненависть.

  Настя Каменських розповіла чи змінюється її раціон на Новий Рік

• Будьте оптимістом. Що б не сталося, вірте: чорна смуга завжди змінюється білою, попереду чекає тільки хороше.

• Пам’ятайте, що погані життєві події теж несуть позитивний урок, тільки треба навчитися їх правильно розуміти. Іноді частинка негативу буває корисною.

Погодні прикмети на 4 грудня

  • Сніг, який випадає 4 грудня, може протриматися до самої весни.

  • Кінь на Введення упирається — до швидкого снігопаду.

  • Якщо 4 грудня тримаються люті морози, значить, майбутнього літа очікується спека і засуха.

  • Теплий день на Введення віщує неврожай в наступному році.