24 жовтня — день пам'яті апостола Філіпа: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна брати в борг не тільки гроші, але також і сіль, і хліб.

24 жовтня православна церква звершує пам’ять святого Філіпа Кесарійського. У цей період осені наступали сльотаві дні, на дорогах бруд і бездоріжжя, люди мало їздили, все більше перебуваючи вдома. Дні тягнулися довгою низкою, тому свято, що відзначається називається Філіпова тяганина, інформує Ukr.Media.

Життя апостола

Святитель народився в Кесарії (Палестина), служив дияконом, мав 4-х дочок, які також були християнками, до того ж володіли даром пророцтва. Коли зійшов Святий Дух, апостоли призначили Філіпа служити в Єрусалимі святим дияконом, першим помічником знаменитого Стефана. Разом з шістьма побратимами він розподіляв приношення віруючих між сиротами і убогими. Коли почалися гоніння на християн, Філіп відправився в Самарію і прилеглі до Палестини країни проповідувати нову віру. Його проповіді супроводжувалися різними чудесами: він зцілював, виганяв бісів, в Галілеї воскресив немовля, в Елладі повернув зір своїм ворогам. Всі благі діяння він здійснював безкорисливо. Повіривши в проповідника, народ хрестився, в тому числі і місцевий чарівник Симон, який згодом всюди слідував за святителем. Серед охрещених був Ефіопський вельможа, сановник цариці.

Згодом Філіп повернувся на Батьківщину, а потім знову в Єрусалим. Там він прийняв від 12 апостолів сан єпископа і відправився в Траллію звертати лідійців до Христа. Там же він і помер, бувши глибоким старцем. До нього моляться для лікування душевних ран, різних недуг, особливо від укусів змій і очних хвороб. Зарахований до лику 70-ти найближчих учнів Христа.

Народні повір’я

На Філіпа ворожать на багатство і, як не дивно, по погоді. Якщо сніг випадав на мокру землю, але не танув, навесні очікували прибуток. Хороший бариш очікували, якщо пройти по льоду, що сковував водойму, і кинути в нього монетку, повернувшись спиною до води.

  Алена Делона суд визнав недієздатним, а його дітей позбавили права догляду за ним

Жінки проводили ритуал захисту подвір’я від злих людей. Для цього робили віник з палиць і підмітали ним двір, подалі від порога.

Апостола Філіпа вважали покровителем домашньої худоби. У цей день відкривали двері в хлів, щоб святий подивився на тварин і вберіг їх від хвороб і пристріту.

Закінчувалися гуляння, і жінки починали збиратися на посиденьки. На них займалися рукоділлям, пряли, ткали, виготовляли обереги та інші вироби, читали змови, ворожили.

Прикмети

  • Ранковий сніг — провісник суворої зими.
  • Якщо до настання Філіпової тяганини дерева не скинуть все листя, має бути несприятливий рік.
  • Лягає туман — чекайте потепління.
  • Вітер подув з півночі — до настання холодів.
  • Кури рано сідають на сідало перед морозом.
  • Перед похолоданням качки і кури ховають голову під крило.
  • Якщо місяць закритий серпанком, а на деревах залишилося сухе листя, буде снігопад. Нічне світило ясне — буде мороз.
  • Народжені в день Філіпа мають гарне здоров’я і гострий розум. Їх камінь — гірський кришталь.