Актуальні новини

4 квітня – День Василя: традиції, обряди та прикмети

За традиціями сьогодні проводять ритуал на виконання потаємного бажання.

За традиціями сьогодні проводять ритуал на виконання потаємного бажання.

4 квітня в православ'ї вшановують священномученика Василя Анкірського пресвітера. У народному календарі дата отримала назву день Василя, Василь теплий, соняшник, парник, Василь-крапельник, інформує .

Хто такий святий Василь?

Проживав Василь в IV столітті в малоазійській провінції Галатія. Спочатку він займався лікуванням, потім був поставлений пресвітером в Анкірі. На цій посаді боровся з язичництвом і проповідував християнську віру, за що зазнав катувань.

Жорстокий імператор Юліан наказав нарізати ременів зі шкіри пресвітера, але ці тортури Василь стійко витримав. Тоді йому почали колоти живіт і плечі розжареними прутами. У молитві він звернувся до Господа про дарування вічного спокою. Бог почув його, весь сколотий і обпалений Василь заснув солодким сном і відійшов в інший світ.

Обряди й традиції цього дня

У цей день на Русі зверталися до знахарів, щоб вони заговорили житло від нещасть, бід і пожеж. Жінкам сьогодні слід проводити обряди на залучення краси і продовження молодості.

У слов'янських господинь було прийнято у день Василя з ранку раненько напекти пшеничних калачів, що нагадують за формою сонечко, і подати домочадцям на сніданок. Тим самим в будинок залучали мир і злагоду. Вірили, що після такого сніданку рік вийде прожити без турбот і проблем.

День 4 квітня в народі тому соняшником прозвали, що сьогодні прославляють небесне світило, ворожать по ньому про майбутній врожай і просять про виконання бажань.

Сьогодні проведіть спеціальні ритуали, щоб здійснилися найзаповітніші мрії

У кожної людини є таємні бажання і всім хочеться, щоб вони скоріше справдились. Ось тільки не завжди це виходить, на шляху до заповітної мети ми часто стикаємося з перешкодами.

  Світлана Лобода порадувала фанатів новими знімками зі своєю меншою донькою

Щоб мрія стала реальністю, можна використовувати спеціальні ритуали. Але при їх виконанні дуже важливий правильний настрій. Ви повинні чітко формулювати своє бажання і по-справжньому вірити, що воно збудеться.

4 квітня – День Василя: традиції, обряди та прикмети.

Обряд на сонці

Наші предки вірили, що 4 квітня саме сонечко допомагає виконувати людські мрії. Треба вийти на відкритий простір, подивитися на сонце і сім раз прочитати таке замовляння:

«По небу червоне сонечко пливе, людям своє тепло роздає. Силу темряви воно проганяє, і сніговий покрив розтоплює. Від сонячного світла лід зійде, від його тепла трава піде в зростання. По небу червоне сонечко пропливає, і своїм теплом моє бажання (назвати свою мрію) зігріває. Як вірно те, що вранці знову сонце зійде, так і моє бажання від його світла розквітне. Ясне сонечко, по небу пропливай і мою мрію скоріше виконуй. Амінь. Амінь. Амінь».

Обряд на свічку

Ритуал проводиться у вечірній час. Знадобиться церковна свічка (невелика і тонка, щоб вона швидше згоряла).

1. Візьміть чистий аркуш паперу, напишіть на ньому свою мрію і покладіть на стіл.

2. Запаліть свічку і поставте зверху листка прямо на написане бажання. У цьому випадку свічку не встановлюють в свічник, а тримають рукою.

3. Як тільки віск почне стікати на папір, прочитайте замовні слова: «Свічка своїм воском час відміряє, і мрію мою наповнює сенсом. Коли вона догорить, моя мрія здійсниться, і кожен день життя наповниться радістю».

4. Тепер аркуш паперу складіть і приберіть в затишне місце, де його ніхто не знайде. Коли мрія здійсниться, спаліть його і не забудьте подякувати Всесвіт за допомогу.

Народні прикмети 4 квітня

У день Василя сині хмари по небу пропливають – до теплого весняного дощу.

  Як змінилася Ліна Хіді після "Гри престолів" — від Серсеї нічого не залишилося

4 квітня спостерігають за сходом Сонця. Якщо навколо нього видніються червоні кола, значить, літо і осінь будуть щедрими на врожай.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь