Як свята допомагає жінкам і як до неї звернутися?
У православних християн 4 січня день вшанування святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, інформує Ukr.Media.
Ким була свята Анастасія?
Народилася Анастасія в знатній сім’ї. Її мати була таємною християнкою, в цю віру вона звернула і доньку. Ранньохристиянський святий мученик Хрісогон був у Анастасії першим учителем.
Вона доглядала за заточеними в темницях в’язнями-християнами, до яких пробиралася потай. Після страти свого вчителя Анастасія пішла по світу, побувала в Греції та Македонії, всюди надавала допомогу християнам. У Сірміумі була схоплена і піддана жорстоким тортурам, після яких її спалили на вогнищі.
За те, що свята надавала допомогу в’язням, які потрапили до в’язниці за християнську віру, і полегшувала їх страждання, її прозвали Узорішительницею.
Які на цей день обряди і традиції
На Русі 4 січня традиційно починали зарізати свинок і робити з м’яса з салом ковбаси до світлого і великого свята Різдва Христового.
На день Анастасії у слов’ян існував ряд заборон:
• Дівчатам не можна вуха для сережок проколювати, інакше вони будуть гоїтися болісно і довго.
• Щоб не накликати на сім’ю злидні і кого-небудь з родичів у в’язницю не відправити, забороняється сьогодні ходити по будинку босими ногами.
• Ні в якому разі не можна бити або штовхати тварин. Хто не послухається і образить тваринку, той сильними хворобами ніг буде мучитися або взагалі може зламати нижні кінцівки.
Як і про що просити сьогодні жінкам святу Анастасію?
Вважається, що Анастасія Узорешітельниця протегує вагітним жінкам. Вона надає їм допомогу в благополучному перебігу вагітності та звільняє від тягаря.
4 січня у незаміжніх дівчат і сімейних жінок було заведено засаджуватися за вишивку спеціального рушника. Він називався узороччя і служив оберегом при майбутніх пологах.
Бабки-повитухи у старовину, коли приймали пологи у жінок, витирали цим рушником їм піт з чола. Зараз теж багато породіль беруть з собою в лікарню вишитий рушник.
Саме тому з цим днем у вагітних пов’язано безліч прикмет і забобонів:
• Сьогодні вагітним жінкам категорично забороняється шити, в’язати, мотати мотузки або зав’язувати вузли. Можна тільки вишивати.
• Чудово, якщо пологи припадають на день Анастасії. Вони пройдуть легко і швидко, а малюк народиться здоровим і міцним.
• Щоб захистити себе від викидня, вагітній жінці обов’язково треба з’їсти в цей день кашу.
Для звернення до святої Анастасії потрібно піти сьогодні до церкви, відшукати там її образ, запалити і поставити свічки. Тихим шепотом або в думках скажіть святій про свої проблеми, попросіть про допомогу у їх вирішенні і втішення. А ще краще замовити Анастасії Узорішительниці молебень і бути присутнім на його читанні.
Коли немає можливості відвідати храм з-за роботи або за станом здоров’я, то святій можна молитися в домашніх умовах. Добре, якщо у вашому домашньому іконостасі будуть образи Богородиці, Спасителя і святої Анастасії.
Ви повинні розуміти, що не сама Анастасія нам допомагає, вона лише вислуховує молитовні прохання і клопоче перед Господом.
Буде чудово, якщо ви придбаєте маленьку іконку великомучениці Анастасії, і станете постійно носити її з собою. Особливо важливо взяти образок, коли зберетеся в далеку подорож або дорогу, на відповідальний захід або справу.
Обов’язково повинна мати при собі образок Анастасії вагітна жінка, вирушаючи в пологовий будинок.
Узорішительницю благають не тільки про легкі пологи. Жінки звертаються до неї з проханнями дарувати добробут і здоров’я діткам. Також великомучениця допомагає людям, які отримали невинне засудження. А ті, у кого рідні опинилися за ґратами, моляться святій, щоб вона захистила їх в ув’язнені і врятувала від загибелі.
Погодні прикмети на 4 січня
- Якщо в день Анастасії з дахів будинків звисає багато бурульок, то в літньо-осінній період можете очікувати багатого врожаю.
- Чекайте сильний снігопад, якщо 4 січня хмари на небі проти вітру попливли.