Актуальні новини

До буковинської “Переберії” створили кількаметрового кабана та слона

Кожного року місто Вашківці, що в Чернівецькій області, на два дні перетворюється на своєрідне українське карнавальне Ріо-де-Жанейро. Саме тут із великим розмахом святкують Старий Новий рік та свято Василя і Маланки, які припадають на 13-14 січня. Через те, що в ці дні люди перебираються у костюми різних персонажів, це свято отримало ще одну назву – “Переберія”.

 
Колись цього дня переодягалися лише чоловіки . Жінкам брати участь у “Переберії” заборонялося. Традиційними на це свято були персонажі Маланки і Василя, циганів і ведмедів, козаків, жандармів, діда та баби. Для цього виготовлялися спеціальні маски.
Тепер же ж учасники “Периберії” одягають найрізноманітніші маски політиків, співаків чи спортсменів. Зазвичай чоловіки із різних кутків Вашківців чи ближніх сіл об’єднуються і створюють тематичні мізан-сцени. До прикладу цього року у “Переберії” брала часть група апачі, індіанців, циганів, самураїв, індусів, козаків, мольфарів, бабів-ягів, вікінгів тощо.

 
Не менш важливим є і те, на чому будуть пересуватися ці всі персонажі. Для цього на тракторах, автомобілях чи мотоблоках учасники створюють тематичні прикрашені платформи. Так індуси свою платформу-автомобіль “сховали” під конструкцією слона. Індіанці ж пересувалися на транспорті, який був під конструкцією у формі голови індіанця. Ще одні учасники возили на платформі величезного кількаметрового кабана, якого створили із монтажної піни.
Завершують “Переберію” купанням сміливців у місцевій водоймі. Такий ритуал, за віруваннями, має захистити того, хто скупався, від усілякої нечисті.
Павло Паламарчук, “День”, Львів

  "Заповіт" Шевченка увійшов до першої пʼятірки творів світу за кількістю перекладів

Залишити відповідь