Тимофій Весновій — це свято, яке щорічно народ відзначає і воно припадає на 6 березня кожного року. В цей час Церква на Русі починає шанувати пам’ять Тимофія Олімпійського. Якщо дивитися на старий стиль, то раніше, свято відзначалося 21 лютого. Його також можуть називати і Тимофій Весновій, Весняк та ін., інформує Ukr.Media.

Історія свята

Тимофій народився в 18 столітті в одному з південних міст Італії. У свої юні роки він пішов в монастир, який розташовувався біля всесвітньо відомої гори Олімп. За час навчання юнак отримав багато знань і досяг великих висот в духовенстві. Це пробудило у нього бажання допомагати людям, після чого Всевишній обдарував Тимофія цілющим даром, який допомагав рятувати людей від різних хвороб.

Це пробудило у нього прагнення подорожувати по світу і дарувати добро людям. Тимофій присвятив цьому все своє життя. До кінця своїх днів він жив у різних лісах, пустелях і горах, через що в народі його прозвали Пустинником.

Традиції та обряди

Дане свято дуже чекають люди похилого віку. Все через те, що саме вони відчувають на собі велику нестачу тепла і зігріваючих променів сонця. У день цього свята вони виходять зі своїх будинків і хатин у двір, скликають друзів і сусідів і влаштовують довгі посиденьки на свіжому повітрі.

Якщо в день святкування була хороша, тепла погода, то люди похилого віку проводили на вулиці цілий день. Вони зігрівалися сонцем, відпочивали на призьбах або на лавках біля хати. Якщо вірити прикметам, то таке проведення часу даного народного свята допомагає людям уберегти їх тіло і дух від різного роду захворювань і пристріту, до того ж в цей день вони можуть по справжньому насолодитися літніми сонячними променями після тривалої і холодної зими.

  З ким Джейсон Момоа закрутив роман через пару місяців після розлучення

До того як настане святкування, прадіди наперед запасалися дровами клена і берези з запасом. Вважалося, що саме з настання шостого березня, дерева, які мають сік, починають рясно проводити його по своїх гілках і листю. Тому в народі категорично заборонялося їх рубати в цей період. Якщо вірити прикметам того часу, то людина, яка зрубала одне з цих дерев брала на себе дуже страшний гріх. Свято Тимофія Весновія вважається народним, отже, володіє численною кількістю прикмет, про які далі і піде мова в нашій статті.

Прикмети

  • Якщо сніг почав танути в області, навколо кореня дерев і залишив за собою пологий край, це означає, що незабаром настане тепло. У разі, якщо ці краї круті, значить холодні дні не за горами.
  • Якщо рано почали текти струмки, то чекайте ранньої сівби.
  • Якщо людина в день свята побачить білого зайця, значить, через деякий час варто очікувати випадіння снігу.
  • Якщо прилетіли такі птахи як ластівки, значить теплі деньки не за горами.
  • Під час святкування не можна, щоб у вас були незавершені якісь справи.
  • У цей день не можна пити спиртне, тому що наслідки його вживання можуть бути плачевними.
  • 6 березня не варто садити будь-які рослини. Вважається, що посадивши їх цього числа, вони не проростуть або не будуть цвісти.
  • Радять придбати собі в це свято нове взуття. За народними прикметами вона буде довгий час служити вам.
  • Люди, які народилися в цей день, повинні допомагати 6 березня кожній старій людині, яку зустрінуть на своєму шляху.
  • Якщо пару днів поспіль переважає вітер, який дме з заходу, то слід очікувати сиру погоду.
  • Якщо повітря сухе, то це до того, що скоро буде тепло.
  Світлана Тарабарова вдруге стане мамою — зірковий бебі-бум продовжується