6 червня — Своборине дерево (шипшина): історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні дівчата вмивалися водою з пелюстками шипшини, щоб шкіра була світлою і чистою.

Своборине дерево (шипшина) відзначається з настанням літа 6 червня. Походження оригінальної назви невідоме. По-іншому рослину називають дикою трояндою або шипшиною. Вважається, що з настанням народного свята весна остаточно втрачає свої права, і настає довгоочікуване літо. Своборине дерево вважалося особливим, оскільки його квітки мали магічну лікувальну силу. У давнину шипшина була символом краси і молодості. Рослина вважалася символом завершення прохолодних весняних місяців і початку теплого літа, інформує Ukr.Media.

Історія свята

З появою рослини пов’язують красиву легенду про кохання з сумним кінцем. Дівчина-козачка любила простого хлопця, але в ті часи на Кубані виходили заміж з волі батьків. Мати з батьком вибрали їй в женихи багатого отамана, оскільки він, на їхню думку, був кращою партією для улюбленої дочки. Бідну дівчину не випускали з дому, щоб вона не змогла втекти з весілля. Козачка була горда. Вона не хотіла виходити заміж за отамана і зуміла втекти з батьківського дому. Вона наклала на себе руки на узліссі.

Через деякий час на місці самогубства красуні виросло деревце з красивими рожевими квітками. Отаман, прогулюючись по лісі, примітив незвичайне рослина. Він вирішив віднести квіти на кладовище до своєї коханої. Простягнувши руку до дерева, чоловік побачив, що гілки вкрилися гострими шипами. У той момент отаман зрозумів, що красуня-козачка навіть після смерті не може пробачити його.

Сьогодні існує велика кількість сортів дикої троянди. Деякі садівники вирощують кущі шипшини для краси, інші — використовують ягоди. Свято зустрічають на дачних ділянках, насолоджуючись красою природи, щебетом птахів і теплою погодою. Квітки і листя рослини сушать і заварюють в сезон простудних захворювань. Своборине дерево допомагає зняти стрес і зміцнити імунітет. Чай з квіток тонізує і знімає головний біль.

  Маша Єфросиніна зізналася, скільки заробляє її чоловік — чиновник

Традиції та обряди

У день свята люди брали дітей і вели їх до кущів шипшини. Дорослі з малюками сиділи на лузі і розповідали один одному казки. Вважалося, що таким чином дитина позбавляється від страхів і переживань.

Люди щиро вірили, що своборине дерево може заспокоїти, зняти стрес і знайти відповіді на свої питання. Селяни йшли до дикої троянди в поле або до берега річки і ділилися своїми проблемами. Рослина полегшувала страждання людини, і наступало полегшення.

Прекрасна половина людства використовувала рослину для збереження молодості і догляду за шкірою. Завареними квітками і настоєм рослини дівчата вмивалися. При постійному використанні обличчя жінок ставало свіжим і рум’яним. Дівчата набирали квіти не тільки для догляду за собою, але для магічного обряду. З цвіту шипшини варили спеціальне зілля для привороту коханого.

У стародавні часи люди вірили в злих духів і різну нечисть. За допомогою шипшини вони захищали свої будинки. У народне свято зривали квіти, висушували і розкладали по кутах.

Своборине дерево володіє сильною цілющою силою. На квітках рослини варили мед, який добре чистив кров. Пелюстки шипшини загоювали рани, а відвар допомагав при грипі.

Народне свято дає початок літнім Святкам. Люди прикрашали будинки зеленими гілками і плели вінки.

Прикмети

  • За поведінкою рослин і природи люди робили прогнози на погоду. Саме завдяки прикметам в цей день визначали, яким буде майбутнє літо.
  • Якщо в повітрі сильно пахне зеленню і травою, то потрібно готуватися до опадів.
  • У народне свято всі чекали цвітіння шипшини. Якщо це сталося, то встановиться тепла погода, а холодів не буде до осені.
  • Рибалки трактували цвітіння дикої троянди по-своєму. У свято вони йшли ловити окунів на вудку.
  • Квітучі калина, суниця і шипшина говорили про гарний врожай грибів.
  Джамала показала знімок, на якому вона ще зовсім маленька дівчинка