В цей день було заведено поминати покійних родичів і друзів.

Дідівські плачі — це стародавнє свято, відзначають яке щороку 7 листопада. Раніше люди вважали, в Дідівський плач ридає сама матінка природа, а якщо плаче вона, то і людині потрібно зробити це. Проливає вона свої сльози у вигляді снігу, граду і дощу, людина ж — повинна показати свої гіркі сльози. У Дідівські плачі поминають всіх покійних близьких людей, звуки плачу мають бути чутні всюди, інформує Ukr.Media.

Історія свята

З давніх часів, в Дідівський плач християни згадують мученицю Анастасію. Згідно з переказами, дівчина була першою християнкою в місті, апостол Петро, знову повернув її до життя, після того, як вона померла. Крім неї, в Дідівські плачі шанують і інших мучеників — Мартирія і Маркіяна, на місці їх поховання звели церкву. Вважається, що церква ця здатна зцілювати людей і зцілила безліч хворих.

Традиції та обряди

У всі часи, живі в цей день приходили на кладовища до своїх покійних близьких. Наводили порядок на їх могилах, приносили квіти і запалювали церковні свічки. Молитви читали не лише за своїми покійними родичами, а й за всіма іншими. У цей день на кладовищі заборонялося пити воду і їсти, у кого з собою є їжа, її необхідно віддати нужденним. Після читання молитов біля могил, люди поверталися додому, накривали столи і продовжували згадувати покійних.

Плакати обов’язково було всім жінкам, дівчатам і дівчаткам. Починали плач зазвичай з гірких спогадів і прикмет, раніше ними поміченими. З настанням вечора, в кожному будинку запалювалися свічки і люди починали звертатися до покійних з проханнями про допомогу або в пораді, з тривожних питань. Сиротам, наприклад, необхідно попросити у своїх покійних родичів схвалення на укладення шлюбу і створення родини.

  Український аніматор Микита Лиськов збирає мультфільми про смерть Путіна

Плакати можна було в будь-якому місці, крім своєї подушки. Вважалося, що якщо дівчина поплакала в подушку, то всі її сльози вбере пух і потім вони перейдуть до тієї людини, яка перша приляже на цю подушку. Крім того, заснувши на заплаканій подушці, людині присняться погані сни.

Прикмети

  • Якщо в Дідівські плачі небо всипане блідими зірками, то наступний день буде похмурим;
  • Якщо весь день не було дощу, то взимку слід чекати сильних морозів;
  • Можна звернути увагу на листя осики, коли воно переважно падає горілиць, то варто очікувати холодної зими, якщо вниз — вона повинна бути теплою;
  • Торговцям небажано їсти хліб, інакше буде мало покупців;
  • Біди варто чекати тим, хто не подасть милостиню нужденним;
  • Люди, народжені 7 листопада, не бояться праці і дуже працьовиті;
  • Кожна сирота, яка прочитає молитви в Дідівські плачі, буде почута Богом;
  • Хліб в цей день краще не їсти, інакше в сезон може не бути хорошого врожаю;
  • Вся їжа, яка залишилася після поминок покійних, обов’язково повинна бути роздана нужденним.

Всі народи здавна поминають своїх покійних близьких. Смерть людини має на увазі за собою проведення безлічі обрядів. Особлива увага приділяється дням перед смертю, перед похоронами. Після похорону, душа людини переміщається у світ, де мешкають духи, там вона очікує, що з нею буде далі. Деяким душам щастить, вони знову можуть повернутися на землю. Хтось буде направлений в рай або пекло. Деякі душі перетворюють в русалок, демонів та інших істот. Призначення деяких душ — охорона своїх родичів на землі.