7 січня — Різдво Христове: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна лаятися і лихословити — до біди.

Різдво Христове — свято, присвячене народженню Ісуса. Свято є культурною і глибоко релігійною подією, яку відзначають мільярди людей у всьому світі. Від включення різдвяної ялинки до щорічного вручення подарунків, свято, яке охоплює всю сучасну історію, має багато традицій, міфів та історій, які знаходять відгук у всьому світі, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Різдво для радості, для того, щоб дарувати і ділитися, для сміху, для того, щоб зібратися з сім’єю і друзями. Але головним чином, Різдво для любові. Різдво, християнське свято, присвячене народженню Ісуса. Саме через любов Ісус прийшов у цей світ і пожертвував своїм життям.

Традиції та обряди

Українські різдвяні гуляння починаються напередодні Різдва (6 січня) і закінчуються в свято Богоявлення (19 січня). Вечеря напередодні Різдва або Свята вечеря об’єднує сім’ю, щоб покуштувати особливі страви і почати свято з багатьох звичаїв і традицій, що йдуть вглиб давнини. Ритуали Святвечора присвячені Богу, благополуччю сім’ї і пам’яті предків.

З появою першої зірки, яка вважається віфлеємською зіркою, сім’я збирається почати вечеряти.

Стіл накритий двома скатертинами, одна для предків сім’ї, друга для живих членів. У язичницькі часи предки вважалися доброзичливими духами, які, при належній повазі, приносили удачу живим членам сім’ї. Під столом, а також під скатертинами розстеляється сіно, щоб згадати, що Христос народився в яслах. На столі завжди є одне додаткове місце для померлих членів сім’ї, чиї душі, згідно з повір’ям, приходять напередодні Різдва.

Колач (різдвяний хліб) знаходиться в центрі столу. Цей хліб заплетений в кільце, і три таких кільця поміщені один на одного, а в центрі верхнього знаходиться свічка. Три кільця символізують Трійцю, а кругла форма представляє Вічність.

  "Бог не торгує свічками, не змінює на якісь блага": Чому не можна заходити в храм, щоб поставити свічку

Дідух — це пучок стебел пшениці або зі стебел змішаного зерна. Він розміщений під іконами в будинку. В Україні це дуже важлива різдвяна традиція, тому що стебла зерна символізують всіх предків сім’ї, і вважається, що їх дух мешкає в ньому під час свят.

Після того, як дідух знаходиться на почесному місці, батько або глава сім’ї ставить поруч з ним миску куті (варена пшениця, змішана з маком і медом). Кутя — найважливіша їжа під час вечері напередодні Різдва, і її також називають їжею Бога. Також подають глечик узвару (в якому має бути дванадцять різних фруктів), і він називається «Божий напій».

Після того, як всі приготування були завершені, батько пропонує кожному члену сім’ї шматок хліба, опущений в мед, який був раніше благословенний в церкві. Потім він читає молитву. Після молитви батько висловлює свої найкращі побажання кожному з привітанням “Христос народжується”, і сім’я сідає за вечерю, що складається з дванадцяти страв.

У вечорі є дванадцять страв, тому що згідно християнської традиції кожна страва присвячена одному з апостолів Христа. Страви без м’яса, бо до Різдва церква вимагає дотримання посту.

Хоча багато звичаїв напередодні Різдва мають урочистий характер, звичай колядування радісний і веселий. Різдвяні пісні або колядки беруть свій початок в давнину, як і багато інших традицій, що практикуються під час Різдва.

Прикмети

  • Заборонено з’ясовувати стосунки в цей день, оскільки це призведе до сварок на весь рік.
  • Жінки не повинні виконувати будь-яку домашню роботу весь день. Всі приготування, прибирання та інше здійснюються напередодні.
  • Звертають увагу на те, хто першим прийшов у гості на Різдво. Чоловік є хорошою і доброю прикметою.
  • Постарайтеся нічого не втрачати в цей день, це може призвести до втрат протягом усього року.
  • Добре помітні зірки вночі говорять про багатий врожай.
  Жульєт Бінош стане новою президенткою Європейської кіноакадемії