Сьогодні просять небеса про виконання заповітного бажання.

В православ’ї 8 квітня вшановують архангела Гавриїла і преподобного Василя нового. Дату за народним календарем називають день Василя або день Гавриїла Благовіста, інформує Ukr.Media.

Архангел Гавриїл — хто він?

Особливе місце у створеному Господом ангельському воїнстві займають архангели Гавриїл та Михаїл (їх всього двоє). Вони є вісниками Божими, сповіщають про майбутні події і приносять добрі вісті.

Найбільша звістка була передана Гавриїлом Діві Марії про те, що вона зачала, і породить Спасителя всіх праведних християн — Божого Сина.

В зображеннях архангелів на фресках та іконах є відмінна риса — вони з крилами за спиною.

Які існують у цей день обряди і традиції?

З ранку 8 квітня наші предки йшли в храм на службу, де в молитвах зверталися до архангела Гавриїла з різними проханнями:

 • вберегти бджолині вулики і послати багатий медовий урожай;
 • зцілити від недуг;
 • захистити під час купання в природних водоймах (річки, озера і моря);
 • вберегти мисливців в лісі від диких звірів;
 • захищати худобу від хвороб;
 • оберігати сім’ю від злих наклепів, наведення псування і пристріту;
 • зберегти заховані скарби (або скарб), щоб їх не знайшли і не забрали чужі люди.

8 квітня постарайтеся встати трохи раніше сходу сонця і зверніться до Гавриїла з проханням про виконання заповітного бажання. В народі вірять, що сьогодні архангел опускається з неба, походжає серед людей по землі, слухає їхні бажання і деякі з них обов’язково виконує.

Для того, щоб архангел почув і виконав саме ваше прохання, проведіть цей простий ритуал:

 1. Обов’язково на вас повинен бути надітий натільний хрестик.
 2. Як тільки з-за обрію вигляне сонце, станьте на відкритому просторі передом на схід і тричі перехрестіться.
 3. Вимовте замовний текст: «Прошу тебе, архангел Гавриїл! Про мої помисли дізнайся і таємне бажання розпізнай. У здійсненні задуманого допомогу мені зроби».
 4. Тепер поцілуйте хрестик, і повертайтеся додому. Не озирайтеся, по дорозі не говоріть ні з ким і не зупиняйтеся.
  Російські окупанти відпустили взятого в полон журналіста Батурина

Сьогодні будь-яка розпочата справа буде провальною

Напередодні свята Благовіщення (7 квітня) люди дотримувалися суворих заборон, всі вони перейшли і на сьогодні. 8 квітня народ також не займався важкою фізичною роботою, і особливо жінки за рукоділля не бралися.

Спробуйте і ви сьогодні дотримуватися цих заборон, інакше архангел може розсердитися і спалити будинок або підсобні будови, так як саме Гавриїл розпоряджається на небі вогненними блискавками.

Неповажного ставлення до себе архангели не прощають. Рукодільниця, які взяли 8 квітня в руки в’язальні спиці або голку з ниткою, Гаврило може наслати сухоту кистей. У жінок почнуться сильні суглобові болі, пальці буде викручувати, а можуть і повністю руки відсохнути.

Тому й приказка говорить, що «всяка робота на Гавриїла — не про запас». Та інше в народі прислів’я склали: «Все, що в Гавриїлів день народиться, погане виходить і потворне».

Ось і не беруться жінки за рукоділля 8 квітня, інакше вив’язана або пошита річ вийде негарною, носити її ніхто не захоче, і продати не вдасться.

Слов’янські жінки якщо якусь річ не дошили або не дов’язали до дня Гавриїла, то відкладали вже її до глибокої осені. Адже наставав час городніх і садових турбот, і бабонькам було тепер не до рукодільних вечорів.

Сильніше інших побоювалися дати 8 квітня вагітні жінки. Нікому не хотілося народжувати в день Гавриїла, слізно молилися жінки архангелу, щоб ще деньок дав їм витерпіти. Адже часто у цей день з’являлися на світ фізично ослаблені діти, над якими народ сміявся, вважаючи, що з них толку не вийде.

Якщо ж почалися 8 квітня пологи, то рідні породіллі бігли до церкви і вимолювали у Гавриїла здорову, міцну і красиву дитину.

  Сніжана Бабкіна розповіла про складну вагітність та реакцію чоловіка на радісну новину

Погодні прикмети на 8 квітня

 • Якщо до сьогоднішнього дня верба зацвіла, то бджолярам вже можна вулики на пасіках виставляти.
 • Якщо на день Гавриїла зазеленіла черемха, значить, можете вже саджати картоплю.