8 липня — день Петра і Февронії Муромських: історія, традиції та прикмети свята. Багато закоханих пар влаштовують заручини саме сьогодні — такі сім'ї завжди будуть жити щасливо.

День Петра і Февронії, коли православна церква шанує святих Петра і Февронію випадає на 8 липня. Ця подружня пара уособлює вищу цінність сім’ї та шлюбу. Церква основною метою своєї діяльності завжди вважає зміцнення духовно-моральних цінностей сім’ї, підтримка народження дітей, збереження родинних зв’язків. Це свято з кожним роком стає все популярнішим серед більшості людей, які свято шанували народні традиції в святкуванні цього дня, інформує Ukr.Media.

Історія свята

До зарахування до лику святих молоді люди носили імена Давида і Єфросинії. Давид був з князівського роду, а про його дружину мало що відомо, але вона була з простої сім’ї. Історія кохання почалася в старовинному місті Муромі. Князь Давид відмовився від князівства і вирішив жити простим життям з коханою дружиною Єфросинією. Вони віддали перевагу тихому спокійному щасливому сімейному життю, замість багатства. Місто Муром залишилося без правителя, в ньому почалися жорсткі заворушення і народні хвилювання. Народ попросив повернутися князя з дружиною назад.

Вибір людей на користь шлюбу говорить про справжнє багатство любові, вірності і святості шлюбу, який полягає в міцності і непорушності шлюбного союзу. Тільки справжня і світла любов може витримати всі труднощі і випробування.

Закохане князівське подружжя повернулося в Муром і стало при владі. Розумна і лагідна княгиня Єфросинія допомагала своєму чоловікові порадами і добрими справами. Вона завоювала справжнє кохання та повагу і еліти, і простих людей. Уже в похилому віці подружжя прийняло рішення піти в різні монастирі. Там вони отримали церковні імена Петро і Февронія. Вони так любили один одного, що часто молилися про те, щоб померти разом одного дня. Святе подружжя прославилося силою своєї чистої любові і вірності. Вони покинули цей світ одночасно одного дня 1228 року, який випав на 8 липня за новим стилем. Їх тіла поклали в одну труну, так просило саме подружжя.

  У комітеті Ради пропонують санкції для збиткових ЗМІ

У 1547 році церква зарахувала Петра і Февронію до лику святих угодників Божих, і їх мощі були збережені в храмі міста Мурома. У 2001 році мер Мурома першим запропонував день 8 липня зробити сімейним святом.

Життя Петра і Февронії втілює в собі все, що християнство пов’язує з ідеалом подружнього життя: це взаємна віддана любов, розуміння, благородство і допомога ближнім, співчуття і благодійництво.

Традиції та обряди

У народі шанують Петра і Февронію, як символи вірної і відданої любові. День особливо шанується закоханими парами. У день пам’яті святих традиційно буває багато весіль. Але так як на цей день випадає Петрів піст, вважається вдалим день для заручин. У цей день своїми молитвами майбутні наречені мають бути присутніми на урочистому богослужінні, щоб отримати небесне благословення святих на вступ у шлюб.

Святі Петро і Февронія є зразком справжнього шлюбу, заснованого на любові і постійній взаємодії один з одним.

Символом свята вважається квітка — ромашка, як найулюбленіша і поширена в народі квітка. На ромашках в усі часи дівчата ворожили “любить — не любить”. Чоловіки легко могли дістати ці квіти і подарувати своїм коханим на знак уваги і любові.

У цей день можна відвідати святі місця як в самому місті Муромі, де проходять урочисті святкові заходи, народні гуляння. Як данина святу перший пам’ятник Петру і Февронії був встановлений в 2008 році в місті Муромі, де проживала ця свята пара. У багатьох містах стали з’являтися скульптурні композиції святих, до яких молоді закохані люди підходять і просять про збереження любові і вірності один до одного надовго.

Прикмети

  • 8 липня відзначається народне свято — Февронія-русальниця, тому що з цього дня русалки водять хороводи і далеко йдуть углиб водойм, тому з цього дня можна спокійно купатися в річках і озерах. Адже в існування русалок завжди вірили на Русі, вони вважалися захисницями природних стихій. Їх представляли як красивих дівчат з довгим волоссям і риб’ячим хвостом, вони могли налякати людину і навіть втопити. Люди частіше їх вважали злими духами, і хто носив натільний хрест, був під особливим захистом і русалки до нього не підходили.
  • Православна церква бере активну участь у святкових заходах, прикрашаються храми ромашками — символом чистоти і любові.
  • Якщо цей день жаркий, що властиво липню місяцю — то буде сорок днів спеки. Ще спекотна пора настає, тому що в полях починається час великого сінокосу.
  Через стрімінгові сервіси за останні роки скоротилась тривалість пісень