Сьогодні зав’язують нитку на зап’ясті. Навіщо це роблять?

У православ’ї 8 серпня згадують ранньохристиянського священномученика Єрмолая Нікомидійського. У народному календарі дата називається Єрмолаєв день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Єрмолай?

Жив Єрмолай в Нікомидії в III-IV століттях, перебував на службі на посаді пресвітера. Він був Хрестителем і наставником святого цілителя Пантелеймона, вчив його лікарській справі.

У 303 році воїни жорстокого правителя Максиміана отримали указ спалити живцем дві тисячі християнських віруючих. Єрмолай тоді зміг сховатися у віддаленому місці, але через два роки його знайшли і запропонували зректися віри. За відмову він був обезголовлений.

Які традиції та обряди існують в цей день?

8 серпня слов’яни спостерігали за кішками і по їх поведінці передбачали своє майбутнє:

  • Якщо людина відпочити присіла, а кіт до неї на коліна піднявся або поруч ліг і заснув, значить, господаря чекає везіння у всіх справах.
  • Якщо кішка лащиться весь день, просить, щоб її погладили, то господарів чекає благополуччя і процвітання.
  • А якщо котик крутиться під ногами і проходу не дає, значить, у родині буде хороше матеріальне становище і достаток.

Люди в Єрмолаєв день намагалися задобрити домашніх тварин, чимось смачненьким почастувати. І нагадували кішкам, що їх прямий обов’язок — полювати на гризунів, які взимку псують продуктові запаси.

Жінкам на Русі 8 серпня заборонялося рукоділлям займатися, особливо шиттям. Хто порушував заборону, міг накликати на сім’ю нещастя.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Захистіть себе сьогодні вовняною червоною ниткою на зап’ясті!

Слов’яни 8 серпня традиційно приступали до збирання картоплі та збору яблучного врожаю. Але спочатку в’язали собі на ліве зап’ястя вовняну червону нитку, що надає здоров’я і сили.

  Kalush Orchestra увійшов до фіналу конкурсу Євробачення

А щоб це саме здоров’я не розгубити, згідно з народними прикметами, не можна нікому в Єрмолаєв день позичати робочий інструмент. Якщо вже хтось терміново і сильно просить, що відмовити не виходить, то треба не передавати інструмент з рук в руки, а класти його на землю.

Як пов’язувати червону нитку?

У народі вірили, що за лівим плечем у людини біси стоять, відповідно з лівого боку і входить в наше тіло весь негатив. Тому нитку пов’язують на лівому зап’ясті, обмотуючи по колу сім разів і на кожному з них роблячи вузлик. В результаті у вас повинно вийти сім вузлів.

Важливо, щоб нитку вам зав’язувала людина, що володіє чистою душею, добрим серцем і потужною енергетикою. Бажано, щоб це був духовний наставник, хороший товариш, батьки, люблячий чоловік (дружина), тобто люди, які ні за яких обставин не побажають вам поганого.

Обидва (і ви, і та людина, хто нитку зав’язує) повинні максимально зосередитися, думати тільки про хороше і подумки просити Вищі Сили про захист.

У чому сила такого захисного оберега?

Зав’язувати на руці червону нитку — дуже древній ритуал. Це потужний захист від лихого ока і нечистої сили. Червоний колір обраний не випадково, у нього найсильніша енергетика. І обов’язково нитка повинна бути з натуральної вовни.

Крім ролі оберега, зав’язана на зап’ясті нитка поліпшить кровообіг, прискорить загоєння ран, зніме запалення і біль при розтягуванні.

Не варто думати, що порвана нитка — це поганий знак. Навпаки, коли нитка порвалася, значить, в той момент вона вберегла вас від чогось поганого, страшного (нещастя, ворогів, наведеного негативу). Вона просто виконала своє призначення, прийшов час пов’язати іншу.

  43-річний художник-декоратор Львівської опери загинув на відпочинку у горах

Погодні прикмети на 8 серпня

  • Спів зяблика рано вранці 8 серпня обіцяє непогожу погоду.
  • Чекайте велику кількість опадів, якщо в день мухи особливо настирливі і сильно кусаються.