Сьогодні зав’язують нитку на зап’ясті. Навіщо це роблять?

У православ’ї 8 серпня згадують ранньохристиянського священномученика Єрмолая Нікомидійського. У народному календарі дата називається Єрмолаєв день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Єрмолай?

Жив Єрмолай в Нікомидії в III-IV століттях, перебував на службі на посаді пресвітера. Він був Хрестителем і наставником святого цілителя Пантелеймона, вчив його лікарській справі.

У 303 році воїни жорстокого правителя Максиміана отримали указ спалити живцем дві тисячі християнських віруючих. Єрмолай тоді зміг сховатися у віддаленому місці, але через два роки його знайшли і запропонували зректися віри. За відмову він був обезголовлений.

Які традиції та обряди існують в цей день?

8 серпня слов’яни спостерігали за кішками і по їх поведінці передбачали своє майбутнє:

  • Якщо людина відпочити присіла, а кіт до неї на коліна піднявся або поруч ліг і заснув, значить, господаря чекає везіння у всіх справах.
  • Якщо кішка лащиться весь день, просить, щоб її погладили, то господарів чекає благополуччя і процвітання.
  • А якщо котик крутиться під ногами і проходу не дає, значить, у родині буде хороше матеріальне становище і достаток.

Люди в Єрмолаєв день намагалися задобрити домашніх тварин, чимось смачненьким почастувати. І нагадували кішкам, що їх прямий обов’язок — полювати на гризунів, які взимку псують продуктові запаси.

Жінкам на Русі 8 серпня заборонялося рукоділлям займатися, особливо шиттям. Хто порушував заборону, міг накликати на сім’ю нещастя.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Захистіть себе сьогодні вовняною червоною ниткою на зап’ясті!

Слов’яни 8 серпня традиційно приступали до збирання картоплі та збору яблучного врожаю. Але спочатку в’язали собі на ліве зап’ястя вовняну червону нитку, що надає здоров’я і сили.

  У Львові відбудеться наймасштабніший в Україні форум івент-індустрії

А щоб це саме здоров’я не розгубити, згідно з народними прикметами, не можна нікому в Єрмолаєв день позичати робочий інструмент. Якщо вже хтось терміново і сильно просить, що відмовити не виходить, то треба не передавати інструмент з рук в руки, а класти його на землю.

Як пов’язувати червону нитку?

У народі вірили, що за лівим плечем у людини біси стоять, відповідно з лівого боку і входить в наше тіло весь негатив. Тому нитку пов’язують на лівому зап’ясті, обмотуючи по колу сім разів і на кожному з них роблячи вузлик. В результаті у вас повинно вийти сім вузлів.

Важливо, щоб нитку вам зав’язувала людина, що володіє чистою душею, добрим серцем і потужною енергетикою. Бажано, щоб це був духовний наставник, хороший товариш, батьки, люблячий чоловік (дружина), тобто люди, які ні за яких обставин не побажають вам поганого.

Обидва (і ви, і та людина, хто нитку зав’язує) повинні максимально зосередитися, думати тільки про хороше і подумки просити Вищі Сили про захист.

У чому сила такого захисного оберега?

Зав’язувати на руці червону нитку — дуже древній ритуал. Це потужний захист від лихого ока і нечистої сили. Червоний колір обраний не випадково, у нього найсильніша енергетика. І обов’язково нитка повинна бути з натуральної вовни.

Крім ролі оберега, зав’язана на зап’ясті нитка поліпшить кровообіг, прискорить загоєння ран, зніме запалення і біль при розтягуванні.

Не варто думати, що порвана нитка — це поганий знак. Навпаки, коли нитка порвалася, значить, в той момент вона вберегла вас від чогось поганого, страшного (нещастя, ворогів, наведеного негативу). Вона просто виконала своє призначення, прийшов час пов’язати іншу.

  Президент Латвії пропонує обмежити телемовлення російською

Погодні прикмети на 8 серпня

  • Спів зяблика рано вранці 8 серпня обіцяє непогожу погоду.
  • Чекайте велику кількість опадів, якщо в день мухи особливо настирливі і сильно кусаються.