Євробачення-2023 пройде у Великобританії — організацією події займеться телерадіокомпанія BBC. Європейський мовний союз (EBU) і BBC підтвердили, що конкурс Євробачення-2023 буде проходити у Великобританії від імені України.

Пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде у Великобританії від імені України. Таке рішення Європейський мовний союз (EBU) прийняв після того, як Україні відмовили в проведенні конкурсу «з міркувань безпеки», інформує Ukr.Media.

Організацією події займеться Телерадіокомпанія BBC, йдеться на офіційному сайті конкурсу. У цьому їй допоможуть колеги з «Суспільного» — українського суспільного мовника, які вважаються переможцями Євробачення-2022 нарівні з групою Kalush Orchestra.

“Ми надзвичайно вдячні, що ВВС погодилися провести пісенний конкурс у Великобританії у 2023 році, — говорить виконавчий продюсер Євробачення Мартін Остердаль. — ВВС вже чотири рази брала на себе обов’язок проводити конкурс замість інших країн-переможниць. Переможці цього року — Україна — будуть відзначені і представлені протягом всієї події”.

“Конкурс Євробачення-2023 пройде не в Україні, але на підтримку України. Ми вдячні нашим партнерам ВВС за солідарність з нами. Я впевнений, що разом ми зможемо надати українського духу цій події і вкотре об’єднати всю Європу навколо наших спільних цінностей”, — йдеться в заяві Миколи Чернотицького, голови правління «Суспільного».

Також слід зауважити, що Україна, як країна-переможець Євробачення-2022, автоматично потрапить до фіналу наступного року.