В цей день побоювалися їсти цибулю і часник, щоб на тілі чиряки не з’явилися.

День Іоанна Богослова святкується в пам’ять про одного з дванадцяти учнів Христа, Іоанна Богослова. Він був улюбленим учнем Ісуса і єдиним, хто помер власною смертю. Але в його житті було і чимало страждань, зокрема, заслання на острів Патмос. Там йому було дано одкровення згори, завдяки якому з’явився “Апокаліпсис”. Подію відзначають 9 жовтня, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Святий Іоанн був покликаний Спасителем разом зі своїм братом на ім’я Яків. Їх батько був рибалка. Брати за покликом Ісуса залишили рибальську справу, і покинули свій будинок. Вони вирушили слідом за Христом. Святий Іоанн був з Ісусом скрізь і був свідком багатьох євангельських подій. Він був присутній, коли Христос воскресив дочку Іаїра. Він йшов за Ісусом, коли його вели судити і був присутній в той час, коли Ісуса допитували. Іоанн був на тому місці, де розіп’яли Господа, і відчував скорботу, стоячи поруч з Богоматір’ю Марією.

Після розп’яття Ісуса Іоанн дбав про Марію до кінця її днів. Коли Богородиця пішла в інший світ, Іоанн зі своїм учнем Прохором вирушили в дорогу, щоб проповідувати в місті, що називалося Ефес. Вони вирушили туди на кораблі і зазнали аварії. Прохора викинуло на берег, а Іван залишився в морі. Учень його попрямував в Ефес, але через два тижні виявив викинутого на берег Іоанна. По прибуттю в місто Іоанн проповідував слово Боже і множив число віруючих з кожним днем.

За свої проповіді праведника намагалися засудити до смерті. Коли його не змогли отруїти, потім не вийшло його стратити, кинувши в киплячу олію, вирішили заслати його на острів Патмос. Там Іоанну були дані одкровення, які він наказав записати своєму учневі. Так з’явилася і книга Одкровення (Апокаліпсис).

  Меган Фокс пофарбувалася в дуже незвичний колір

Традиції та обряди

Іоанн Богослов вважається покровителем подорожніх. Молитви цьому святому оберігають в дорозі від нечистих духів. Про перехрестя на дорогах здавна ходила погана слава. Люди вірили, що сюди прибувають і злі духи. Причинами таких чуток були дії, що здійснюються на перехрестях: ворожіння, покарання винних, спілкування з нечистою силою. А тому злі духи могли підстерігати мандрівників, які йдуть в пізній час. Від злих духів читали змови і молилися Іоанну. Ця дата була закінченням озимих посівних.

Уникали застосовувати в їжу часник або цибулю. Вважалося, що це може призвести до появи чиряків. День був багатий на погодні передбачення. Особливо це стосувалося випадання першого снігу. Денний сніг швидко танув, а нічний випадав ґрунтовно. Люди, які народилися на Іоанна, займалися плетінням солом’яних тонких мотузок. Така мотузка символізувала життєвий шлях.

Прикмети

  • Сонце ховається за каламутною хмарою білого кольору, очікується непогожа погода.
  • Наявність яскравих зірок на небі говорила про гарну погоду. Якщо зірки були тьмяними, чекали дощ або сніг.
  • Випадання на Іоанна Богослова першого снігу означало, що мінімум місяць не настане зима.
  • Сталість температури повітря означала і сталість непогожої погоди.
  • Опале листя на вишні і випадання снігу говорили про швидкий прихід зими.