Актуальні новини

Ахтем Сеітаблаєв поставить «Лісову пісню» кримськотатарською мовою

Восени в Україні відбудеться прем’єра вистави «Orman tyrkysy. Лісова пісня» за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня». Режисер-постановник вистави – Ахтем Сеітаблаєв («Кіборги», «Захар Беркут»). Продюсерка – Юлія Сінькевич. Проект реалізується за підтримкою Українського культурного фонду.

«Виставу ”Orman tyrkysy. Лісова пісня” ми будуємо на певному переосмисленні цього легендарного твору української письменниці та поетеси. Адже справжня любов – це виняткова подія в житті кожної людини. І дуже часто ця винятковість може стати темним проваллям для одного – але так само й може воскресити обох. Вибір – за людиною. Емоційно ця історія зрозуміла і близька кожному», – вважає Ахтем Сеітаблаєв.

Вистава виконуватиметься кримськотатарською мовою з використанням музичних імпровізацій на основі кримськотатарської та української музики. У «Orman tyrkysy. Лісова пісня» будуть задіяні кримськотатарські та українські актори.

У постановці будуть використані методи поєднання тексту, музики та сучасної хореографії та графіки. Художник-постановник вистави – Шевкет Сейдаметов («Кіборги»), художниця по костюмам – Леся Патока («Віддана»).

Оригінальна постановка вистави вперше була створена Ахтемом Сеітаблаєвим у 2003 році в Кримськотатарському театрі в м. Сімферополь. У жовтні 2020 року вистава повернеться у новому форматі, що є символічним актом поєднання двох культур, роз’єднаних через анексію Криму.

«Така постановка “Лісової пісні” дуже зацікавила мене не лише тому, що творчість Лесі Українки є завжди актуальною. Мені, разом з цим, дуже імпонує запропонована Ахтемом Сеітаблаєвим інтерпретація і симбіоз двох культур – кримськотатарської та української. До того ж, ця постановка найвідомішого твору Лесі України є особливо на часі саме тепер – напередодні ювілею письменниці у 2021 році», – говорить продюсерка проекту Юлія Сінькевич.

Найближчим часом буде оголошено кастинг на головні ролі у виставі «Orman tyrkysy. Лісова пісня».

  Цього року в Україні створять 49 патріотичних фільмів

Нагадаємо, Юлія Сінькевич, генеральна продюсерка Одеського кінофестивалю, є продюсеркою фільму Леся Українка. Узлісся». Картина режисерки Нани Джанелідзе мала вийти до ювілею письменниці. Проте минулого року, після звільнення керівництва Держкіно, картина опинилась серед проектів, яких позбавили держфінансування. Серед них є також проект нової картини Ахтема Сеітаблаєва «Конотопська битва».

Залишити відповідь