Актуальні новини

Альбом «Звуки Чорнобиля» об’єднає українських та міжнародних музикантів

Соціальний музичний проект «Звуки Чорнобиля» анонсував вихід тематичного альбому сучасної музики, у якому, крім міжнародних, візьмуть участь і 6 українських музикантів, а молоді та відомі режисери України разом створять відеокліпи до композицій.

Почався проект минулого року, коли бітбоксер Dub FX відвідав Зону Відчуження та створив трек зі звуків, записаних в Чорнобилі. До нього це зробив номінант на Ґреммі Крістоф Етьє з французького проекту Telepopmusik.

Тепер музиканти мають записати 10 музичних треків. На 6 композицій буде відзнято кліпи та презентовано їх восени 2020.

Для створення пісень будуть організовані індивідуальні арт-резиденції для музикантів, з зануренням у тематику Чорнобиля, та надано унікальну бібліотеку «Звуки Чорнобиля», що записана у Зоні Відчуження проектом Артефакт у 2017 році.

«Звуки Чорнобиля – це сучасне переосмислення катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобилю. Використання звуків, які ми записали у Зоні Відчуження, наповнить музику унікальною атмосферою, втім екскурсія зможе занурити музиканта у тематику та поглибити його/її емоційну залученість і віднайти натхнення для створення нових композицій. Саме під час арт-резиденції кожен зможе більше дізнатись про історію катастрофи, послухати особисті спогади ліквідаторів та переселенців», – каже творчий куратор проекту Валерій Коршунов.

Першим анонсованим українським артистом проекту стала Стасік (Анастасія Шевченко), співачка та художниця-акціоністка, яка брала участь у військових діях на сході України.

«Чорнобиль потрапив у сліпу зону нашого зору. Ми готові віддати цю землю, цих людей і цю історію у відчуження, аби тільки не усвідомлювати, що Чорнобиль – не минуле, а наше сьогодення, і те, з чим ми, наші діти, онуки, і десятки поколінь наперед житимуть щодня», – розповіла Анастасія після того, як відвідала Зону Відчуження.

  Меган Маркл і принц Гаррі разом зі своїм первістком Арчі таємно провели відпустку

Проект реалізується за підтримки Лавіна Концерт та Українського Культурного Фонду та сприяння Державного агентства України з управління Зоною Відчуження.

«Зона відчуження – територія, яка має багато аспектів. Один із них – місце для усвідомлення, переосмислення та натхнення для творчих людей, адже на одній території уже сьогодні можна побачити реалістичне поєднання минулого та сьогодення, а також переосмислити її майбутнє. Впевнені, що культурний музичний проект “Звуки Чорнобиля” буде успішно реалізований та знайде свого слухача», – наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Унікальне звучання майбутнім творам альбому надасть аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» – колекція звуків, які музиканти будуть використовувати у своїх композиціях для надання їм неповторної атмосфери Зони Відчуження. Серед них характерні звуки: тріскіт дозиметра, скрип Колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, технічні звуки, які були записані митцями проекту ARTEFACT ще у 2018 році. Їх використання об’єднає всі композиції музикантів до майбутнього тематичного альбому.

Залишити відповідь