Актуальні новини

Альбом «Звуки Чорнобиля» об’єднає українських та міжнародних музикантів

Соціальний музичний проект «Звуки Чорнобиля» анонсував вихід тематичного альбому сучасної музики, у якому, крім міжнародних, візьмуть участь і 6 українських музикантів, а молоді та відомі режисери України разом створять відеокліпи до композицій.

Почався проект минулого року, коли бітбоксер Dub FX відвідав Зону Відчуження та створив трек зі звуків, записаних в Чорнобилі. До нього це зробив номінант на Ґреммі Крістоф Етьє з французького проекту Telepopmusik.

Тепер музиканти мають записати 10 музичних треків. На 6 композицій буде відзнято кліпи та презентовано їх восени 2020.

Для створення пісень будуть організовані індивідуальні арт-резиденції для музикантів, з зануренням у тематику Чорнобиля, та надано унікальну бібліотеку «Звуки Чорнобиля», що записана у Зоні Відчуження проектом Артефакт у 2017 році.

«Звуки Чорнобиля – це сучасне переосмислення катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобилю. Використання звуків, які ми записали у Зоні Відчуження, наповнить музику унікальною атмосферою, втім екскурсія зможе занурити музиканта у тематику та поглибити його/її емоційну залученість і віднайти натхнення для створення нових композицій. Саме під час арт-резиденції кожен зможе більше дізнатись про історію катастрофи, послухати особисті спогади ліквідаторів та переселенців», – каже творчий куратор проекту Валерій Коршунов.

Першим анонсованим українським артистом проекту стала Стасік (Анастасія Шевченко), співачка та художниця-акціоністка, яка брала участь у військових діях на сході України.

«Чорнобиль потрапив у сліпу зону нашого зору. Ми готові віддати цю землю, цих людей і цю історію у відчуження, аби тільки не усвідомлювати, що Чорнобиль – не минуле, а наше сьогодення, і те, з чим ми, наші діти, онуки, і десятки поколінь наперед житимуть щодня», – розповіла Анастасія після того, як відвідала Зону Відчуження.

  Дженніфер Еністон після двох шлюбів готова до нових стосунків

Проект реалізується за підтримки Лавіна Концерт та Українського Культурного Фонду та сприяння Державного агентства України з управління Зоною Відчуження.

«Зона відчуження – територія, яка має багато аспектів. Один із них – місце для усвідомлення, переосмислення та натхнення для творчих людей, адже на одній території уже сьогодні можна побачити реалістичне поєднання минулого та сьогодення, а також переосмислити її майбутнє. Впевнені, що культурний музичний проект “Звуки Чорнобиля” буде успішно реалізований та знайде свого слухача», – наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Унікальне звучання майбутнім творам альбому надасть аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» – колекція звуків, які музиканти будуть використовувати у своїх композиціях для надання їм неповторної атмосфери Зони Відчуження. Серед них характерні звуки: тріскіт дозиметра, скрип Колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, технічні звуки, які були записані митцями проекту ARTEFACT ще у 2018 році. Їх використання об’єднає всі композиції музикантів до майбутнього тематичного альбому.

Залишити відповідь