Анна і Сава названі народом Скиртниками, тому що в цей час селяни вивозили з полів останній хліб і прибирали його в скирти. Селяни «славили врожай».

Народне свято Анна і Сава Скиртники відзначається 10 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 28 серпня). Православною церквою у цей день вшановується пам'ять праведної Анни Пророчиці та преподобного Сави Крипецького, а також ієромонаха Мойсея Муріна, інформує .

Анна з Єрусалиму, дочка Фануілова, жила в суворій стриманості, дотримуючись посту і молячись безперестанку. За такий спосіб життя Господь нагородив 84-річну вдову даром пророцтва. Це дозволило святій Анні подати надію тим, хто чекав визволення, розповідаючи про Месію.

На Русі Саву спершу знали як Псковського. Він довго прожив там, в Снетогорському монастирі. Звідки ж прибув Сава, не було відомо нікому. Потім він вирішив повністю віддалитися від людей і оселився на пагорбі на Крипецькому урочищі. Побудувавши невеличку церковку в ім'я апостола Іоанна Богослова, всі дні проводив, молячись і постивши. Харчувався тим, що міг виростити, та ягодами й корінням. Через деякий час сподвижники вмовили Саву заснувати монастир. Прославився преподобний творінням чудес не тільки за життя, але і після нього. Мощі святого багатьом допомогли позбутися як тілесних, так і душевних недуг.

Традиції та обряди

У цей день закінчується прибирання хліба. Селяни намагаються встигнути до настання осінніх дощів і холодів. Снопи складаються в скирти — спеціальні поклажі з підстилкою від вогкості.

Влаштовуються свята і ярмарки в честь зібраного врожаю.

10 вересня вважається особливо несприятливим днем для знайомства батьків з обранцем дочки, а сватання навіть заборонено. Тих, хто знехтує цією традицією, чекає біда і нещасливе подружжя.

  На Львівщині урочисто перепоховали останки австро-угорських та російських воїнів

Ті, хто надумав позбутися від пияцтва моляться святому Мойсею Муріну — покровителю тих, хто вирішив відмовитися від зеленого змія.

Прикмети

  • Якщо дикі гуси ще не відлетіли на південь, значить, зима запізниться і буде теплою.
  • Анна і Сава Скиртники — хороший день для збору яблук.