Актуальні новини

Артисти балету зі всієї України записали відео із закликом закрити небо над Україною

У хореографічній постановці «НАТО, закрийте небо над Україною!», що її підготували 24 березня до позачергового саміту НАТО, взяли участь танцівники і танцівниці із академічних театрів опери та балету Львова, Харкова, Дніпра, а також студенти Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря.  Про це «Дню» розповіла музикознавець, керівник літературно-драматургічної частини Львівської національної опери Стефанія Олійник. 
Спільна мрія всіх артистів – повернутися на сцени рідних міст та виступати для публіки, і, на їхню думку, закриття неба силами країн-членів НАТО обов’язково пришвидшить перемогу України та дасть змогу повернутися до мирного життя. Зокрема, й відновити роботу театрів.  
Сцену для запису надала Львівський національний театр опери і балету імені Соломії Крушельницької.
«27 березня відзначається Міжнародний день театру, – говорить генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун. –  Та вже місяць, з початку війни росії проти України, «музи мовчать», а артисти театрів змінили сцену на військову службу, оборону держави та волонтерство. Сцена Львівської опери стала для артистів балету зі Львова до Харкова майданчиком, щоб втілити свої емоції, усе наболіле через танець, через мистецтво».
Постановку на музику зі Симфонії №3 Бориса Лятошинського здійснив провідний соліст Львівської опери Сергій Качура. Сольні партії виконали заслужені артисти України Ярина Котис і Сергій Качура та Арсен Марусенко.

У Львівській опері зазначають, що генеральні директори – художні керівники Харківської, Київської, Львівської, Одеської національних опер, Дніпровського академічного театру опери та балету, Національної оперети, Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва склали до НАТО спільний лист, в якому просять негайно захистити українське небо. «Ми, очільники оперних театрів України, від імені наших колективів, що налічують понад 4000 осіб, закликаємо адміністрацію Президента Байдена разом із союзниками по НАТО запровадити обмежену безполітну зону над Україною», – йдеться, зокрема, у документі.
Лист, датований 23 березня 2022 року, підписали Олег Оріщенко, Петро Чуприна, Василь Вовкун, Надія Бабіч, Костянтин Пінчук, Петро Качанов та Богдан Струтинський. Повний текст листа можна переглянути на сайті Львівської національної опери.
Відео хореографічної постановки «НАТО, закрийте небо над Україною!» тут.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

  TAYANNA поборола страх висоти, політавши на параплані

Залишити відповідь