Дата свята унікальна для кожного року, так як відзначається у першу неділю червня.

День працівників місцевої промисловості щорічно відзначається в Україні в першу неділю червня. Він встановлений в країні згідно з Указом Президента № 726/2002 від 20 серпня 2002 року, «враховуючи вагомий внесок працівників місцевої промисловості в розвиток економіки держави», інформує .

Місцева промисловість в Україні, як галузь, була створена в 1934 році. Протягом свого існування вона зазнала ряд організаційних перетворень і в останні роки була підпорядкована республіканському галузевому міністерству і обласним органам виконавчої влади. Після розпаду СРСР вона пережила важкі часи.

На початку третього тисячоліття галузь налічувала близько 250 невеликих підприємств, на яких працювало приблизно 50 тисяч працівників. І сьогодні їх діяльність спрямована, головним чином, на забезпечення місцевих товарних ринків конкурентоспроможними товарами масового попиту.

Підприємства місцевої промисловості, серед яких — невеликі фабрики, заводи, промислові підприємства, фірми, об'єднання, науково-дослідні та інші організації, які виробляють широкий асортимент продукції, який налічує більше 15 тисяч найменувань товарів господарського споживання і побутового призначення.