Актуальні новини

Дерев’яна церква на Львівщині перемогла у конкурсі Вікіпедії

Львів’янин Ігор Мартинів здобув перемогу у номінації Відео у всеукраїнському конкурсі «Вікі любить пам’ятки». У відеоролику «Панорами з неба» відзнято дерев’яну церкву св. Дмитра та краєвиди у карпатському с. Матків на Львівщині. Церква споруджена у 1838 році і належить до переліку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1514191 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514191{
margin: 0!important;
}
}

У коментарі ZAXID.NET Ігор Мартинів розповів, що до Маткова він потрапив у травні минулого року під час зйомок проморолика про Львівщину. Одразу вирішив, що про це місце зробить окреме відео для свого ютуб-каналу.

«Відео було зроблено для сайту Збруч, де я веду рубрику Пам’ятки Галичини. Також я уже третій рік веду власний YouTube-канал, знімаю в основному відео з дрона. Це відео вирішив подати на конкурс, бо добре вийшло. Було гарне світло, гарні краєвиди, Карпати», – розповів автор відео.

Відео Ігоря Мартиніва

Церемонія нагородження відбулася у неділю, 7 лютого. Цьогоріч вона проходила в Zoom. Проте, за словами переможція, наразі він не знає, якою буде нагорода за перемогу в конкурсі.

«Організатори конкурсу до останнього тримають призи в секреті. Але сподіваюся, це буде щось корисне, що допоможе робити більше якісного контенту», – пояснив Ігор Мартинів.

До слова, ще одне відео Ігоря про палац Бруницьких у селищі Великий Любінь на Львівщині зайняло другу сходинку. До слова, він вперше брав участь у конкурсі. Третє місце зайняло відео Кирила Венцеславського про музей просто неба в Пирогово.

Як зазначено на сайті конкурсу, загалом цьогоріч на конкурс надійшло майже 80 відео. Минулоріч їх було всього 30. До журі спеціальної номінації увійшли: Олександр Гаврик (телеоператор, режисер монтажу, вікіпедист), Яна Тимошенко (історик, краєзнавець, громадська діячка), Назар Токар (відеоблогер, адміністратор Української Вікіпедії).

  На благодійному ярмарку Львівської філармонії зібрали майже 150 тис. грн для ЗСУ

До слова, як розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько, храм потребує реставрації, а його куполи мають бути накриті ґонтом, так як це було до 1928 року.

«Цю пам’ятку бойківської архітектури ми подаємо на конкурс «Велике будівництво» в культурі. Сподіваємося, що відомість і суспільний резонанс додадуть і громаді, і нам, і експертам азарту, аби реставрувати церкву і зберегти пам’ятку автентичною», – пояснила Олена Василько.

Церква Собору Пресвятої Богородиці (св. Дмитра) у с. Матків споруджена у 1838 році і розташована на невисокому пагорбі в центральній частині села у долині річки Стрий. Будували храм майстри Іван Мельникович та Василь Іваникович. 21 червня 2013 року церкву разом із іншими дерев’яними храмами карпатського регіону внесли у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Перед війною, у 1939 році, храм відремонтували. Проте потім він понад 40 років був зачинений. У 1989 році його відкрили і освятили на честь св. Дмитра. Влітку 2010 блискавка влучила в церкву. Вона зайнялася, однак від знищення пам’ятку врятувала автоматична протипожежна система.

Поруч із церквою розташована дерев’яна дзвіниця, яка збудована у 1924 році майстром Михайлом Векличем

Залишити відповідь