Актуальні новини

Дерев’яна церква на Львівщині перемогла у конкурсі Вікіпедії

Львів’янин Ігор Мартинів здобув перемогу у номінації Відео у всеукраїнському конкурсі «Вікі любить пам’ятки». У відеоролику «Панорами з неба» відзнято дерев’яну церкву св. Дмитра та краєвиди у карпатському с. Матків на Львівщині. Церква споруджена у 1838 році і належить до переліку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1514191 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514191{
margin: 0!important;
}
}

У коментарі ZAXID.NET Ігор Мартинів розповів, що до Маткова він потрапив у травні минулого року під час зйомок проморолика про Львівщину. Одразу вирішив, що про це місце зробить окреме відео для свого ютуб-каналу.

«Відео було зроблено для сайту Збруч, де я веду рубрику Пам’ятки Галичини. Також я уже третій рік веду власний YouTube-канал, знімаю в основному відео з дрона. Це відео вирішив подати на конкурс, бо добре вийшло. Було гарне світло, гарні краєвиди, Карпати», – розповів автор відео.

Відео Ігоря Мартиніва

Церемонія нагородження відбулася у неділю, 7 лютого. Цьогоріч вона проходила в Zoom. Проте, за словами переможція, наразі він не знає, якою буде нагорода за перемогу в конкурсі.

«Організатори конкурсу до останнього тримають призи в секреті. Але сподіваюся, це буде щось корисне, що допоможе робити більше якісного контенту», – пояснив Ігор Мартинів.

До слова, ще одне відео Ігоря про палац Бруницьких у селищі Великий Любінь на Львівщині зайняло другу сходинку. До слова, він вперше брав участь у конкурсі. Третє місце зайняло відео Кирила Венцеславського про музей просто неба в Пирогово.

Як зазначено на сайті конкурсу, загалом цьогоріч на конкурс надійшло майже 80 відео. Минулоріч їх було всього 30. До журі спеціальної номінації увійшли: Олександр Гаврик (телеоператор, режисер монтажу, вікіпедист), Яна Тимошенко (історик, краєзнавець, громадська діячка), Назар Токар (відеоблогер, адміністратор Української Вікіпедії).

  18 квітня – Федул Вітрогон: історія, традиції та прикмети свята

До слова, як розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько, храм потребує реставрації, а його куполи мають бути накриті ґонтом, так як це було до 1928 року.

«Цю пам’ятку бойківської архітектури ми подаємо на конкурс «Велике будівництво» в культурі. Сподіваємося, що відомість і суспільний резонанс додадуть і громаді, і нам, і експертам азарту, аби реставрувати церкву і зберегти пам’ятку автентичною», – пояснила Олена Василько.

Церква Собору Пресвятої Богородиці (св. Дмитра) у с. Матків споруджена у 1838 році і розташована на невисокому пагорбі в центральній частині села у долині річки Стрий. Будували храм майстри Іван Мельникович та Василь Іваникович. 21 червня 2013 року церкву разом із іншими дерев’яними храмами карпатського регіону внесли у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Перед війною, у 1939 році, храм відремонтували. Проте потім він понад 40 років був зачинений. У 1989 році його відкрили і освятили на честь св. Дмитра. Влітку 2010 блискавка влучила в церкву. Вона зайнялася, однак від знищення пам’ятку врятувала автоматична протипожежна система.

Поруч із церквою розташована дерев’яна дзвіниця, яка збудована у 1924 році майстром Михайлом Векличем

Залишити відповідь