Актуальні новини

Disney судитиметься, аби зберегти права на персонажів всесвіту Marvel

Компанія Disney подала судовий позов щодо брата головного редактора Marvel Comics Стена Лі та родичів інших творців коміксів Marvel, щоб зберегти ексклюзивні авторські права на персонажів цього всесвіту супергероїв.
Про це пише видання The Hollywood Reporter, яке ознайомилося з документами позовних заяв, інформує hromadske.
Позови Disney стосуються спадкоємців низки відомих авторів, зокрема Стіва Дітко, Дона Ріко, Дона Хека та Джина Колана.
Компанія хоче закріпити за собою авторські права на низку найвідоміших персонажів, які щороку приносять мільйони доларів прибутків: Залізну людину, Людину-павука, доктора Стренджа, Людину-мураху, Яструба, Чорну вдову, Сокола, Тора тощо.
Американське законодавство передбачає, що якщо авторські права на твір художника перебувають у його роботодавця, то через певний час сам автор або його спадкоємці можуть просити передати ці права.
Але Disney наполягає, що Marvel мала виключний творчий контроль над створенням персонажів та коміксів та платила авторам за контрактом. Це, на думку адвокатів Disney, означає, що авторські права мають бути закріплені за компанією.
Позов Disney з’явився після того, як у серпні спадкоємець Стіва Дітко подав заяву про припинення дії авторських прав компанії на персонажа Людини-павука, який вперше з’явився у коміксах у 1962 році. Якщо суд стане на його сторону, у червні 2023 року Marvel має відмовитися від прав на цього героя.
Проте це не перший позов щодо авторських прав, із яким стикнулась компанія Disney. Наприклад, Ларрі Лібер, який працював у Marvel як письменник, у травні подав аналогічну заяву.
А у липні акторка Скарлетт Йоганссон подала до суду на Disney через те, що кінострічку «Чорна вдова», де вона виконала головну роль, одночасно презентували у кінотеатрах та на стрімінговому сервісі. Через це, за словами акторки, вона отримала набагато менший прибуток, ніж могла б.
Після позову Йоганссон свої претензії до Disney нібито висловили акторки Емма Стоун (фільм «Круелла») та Емілі Блан («Круїз джунглями»).

  25 липня – Прокл Плакальник: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь