Актуальні новини

До Вінниччини на фестиваль зимового ленд-арту “MITHOGENEZIS” приїдуть митці з Польщі та Литви

Експозиційний проект «MITHOGENEZIS 2018» презентували 15 лютого у виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. Він представив роботи, створені під час торішнього фестивалю зимового ленд-арт, і водночас став стартом для цьогорічного дійства, яке розпочнеться вже 22 лютого.

До участі в проекті 2019-го долучаються митці з Польщі, Литви та п’яти міст України, розповів куратор фесту, голова ГО «Лабораторія актуальної творчості» Олександр Никитюк. Протягом трьох днів, з 22 по 24 лютого. художники творитимуть на Немирівському скіфському городищі міфологічні об’єкти ленд-арту, а у Вінниці ділитимуться досвідом, обговорюючи тенденції сучасного мистецтва на творчих дискусіях та лекціях.

«Особливість ленд-арту як напрямку і форми сучасного мистецтва полягає в інтимності творчого процесу. Тобто художники взаємодіють з середовищем не публічно, до глядача проекти ленд-арту доходять лише у вигляді виставок, складених з фото і відео документації, як результату. Сьогодні ми представляємо роботи за результати минулорічного тринадцятого фестивалю і оголошуємо про старт цьогорічного – вже чотирнадцятого проекту», – розповідає Олександр Никитюк.

Він додає, що за ці роки концепція фестивалю не змінилася: «MITHOGENEZIS» – це визначення, створення, продукування новітнього міфу, візуалізуючи відчуття сучасності через художній образ. Результатом цього є виникнення дискурсивного поля між глядачем і створеним художниками новим міфологічним простором. Але особливістю цьогорічного фесту стане новий польсько-литовсько-український формат.

Він поєднає художників з держав, що колись були однієї країною, яка була чи не найсильнішою в Європі. У такий спосіб організатори прагнуть дослідити і побачити, як художники з різних країн будуть синтезувати мистецтво разом. За результатами проекту з фотоматеріалу ленд-арт об’єктів буде сформована експозиція для презентації протягом 2019 року в містах України та за кордоном.

  "Це класне рішення": Надя Дорофєєва відреагувала на сусідство з Джамалою

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Залишити відповідь