Актуальні новини

ОП відповів на закиди артистів про використання їхніх пісень без дозволу

Офіс президента у четвер, 27 серпня відреагував на закиди українських виконавців про те, що їхні пісні використали без згоди на концерті «Пісенна історія сучасної України» з нагоди Дня Незалежності України.

В Офісі президента вказали на закон «Про авторське право і суміжні права», який за деяких умов дозволяє використання фрагментів пісень без згоди автора.

Йдеться про пункт 9-1 ст. 21. Він дозволяє без згоди автора чи особи, яка має авторське право, публікувати фрагменти музичних творів у форматі пародії, попурі або карикатури, але за умови зазначення імені автора та джерела запозичення.

«24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі “Музична історія Незалежності”, яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів. Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 Закону України “Про авторське право і суміжні права” дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення», – наголошується в повідомленні Офісу президента.

Також ОП опублікував повний відеоролик музичного попурі, в якому виконані вимоги закону.

Нагадаємо, що «Пісенна історія сучасної України» викликала обурення у соцмережах. Зокрема, люди обурювалися звучанням на організованих Офісом президента урочистостях російськомовної музики.

При цьому представники й лідери гуртів «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Тартак» та «Плач Єремії» заявили, що їхні пісні використали без дозволу.

Таким чином, офіс президента відреагував на заяви виконавців через два дні.

  У Парижі відкрилася виставка робіт Леонардо да Вінчі, яку готували 10 років

Залишити відповідь