Актуальні новини

ОП відповів на закиди артистів про використання їхніх пісень без дозволу

Офіс президента у четвер, 27 серпня відреагував на закиди українських виконавців про те, що їхні пісні використали без згоди на концерті «Пісенна історія сучасної України» з нагоди Дня Незалежності України.

В Офісі президента вказали на закон «Про авторське право і суміжні права», який за деяких умов дозволяє використання фрагментів пісень без згоди автора.

Йдеться про пункт 9-1 ст. 21. Він дозволяє без згоди автора чи особи, яка має авторське право, публікувати фрагменти музичних творів у форматі пародії, попурі або карикатури, але за умови зазначення імені автора та джерела запозичення.

«24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі “Музична історія Незалежності”, яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів. Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 Закону України “Про авторське право і суміжні права” дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення», – наголошується в повідомленні Офісу президента.

Також ОП опублікував повний відеоролик музичного попурі, в якому виконані вимоги закону.

Нагадаємо, що «Пісенна історія сучасної України» викликала обурення у соцмережах. Зокрема, люди обурювалися звучанням на організованих Офісом президента урочистостях російськомовної музики.

При цьому представники й лідери гуртів «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Тартак» та «Плач Єремії» заявили, що їхні пісні використали без дозволу.

Таким чином, офіс президента відреагував на заяви виконавців через два дні.

  Завтра «5 канал» розпочне телемарафон «25 років Незалежності»

Залишити відповідь