Актуальні новини

Долю приміщення львівського кінотеатру «Коперник» вирішить аукціон

Орендаря приміщення, у якому розташований кінотеатр «Коперник» визначать на аукціоні на порталі публічних закупівель Prozorro. Про це повідомив арт-директор кінотеатру Станіслав Тарасенко на своїй сторінці у Facebook.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1514304 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514304{
margin: 0!important;
}
}

«Наша оренда закінчується 1 червня 2021 року. Днями нам повідомили, що приміщення кінотеатру йде на аукціон. Нам пропонують виставити на аукціон до кінця лютого, а це означає, що умови аукціону мають бути оголошені цього місяця», – написав Тарасенко.

Важливим моментом в умовах аукціону є збереження цільового призначення приміщення. Адже в Україні існує сумний досвід кількох столичних культових кінотеатрів, які були викуплені бізнесовими структурами та припинили своє існування.

Як запевнила начальниця управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Інна Свистун, цільове призначення буде таким, як і було у попередньому договорі (тобто має залишитись кінотеатр). «Так передбачає новий закон про оренду і чітко підтримуємо ми», – наголосила вона.

«Прийняли новий закон про оренду, який диктує нам певні вимоги – продовження договору для орендаря, який орендує приміщення у міст понад 5 років йде через Prozorro. Тому ми попередили орендаря, щоб він подав заяву і що буде аукціон з оренди. Як вимагає закон. На сьогодні вартість оренди цього приміщення є 8 грн/м2 при площі 700 м2. Згідно з новим Законом, справді, не варто очікувати, що буде така ж оголошена вартість оренди на аукціоні. Закон каже, що стартова орендна плата – це 1% від балансової вартості майна», – пояснила Інна Свистун.

«Наша позиція дуже проста. Ми вважаємо, що в цьому приміщенні має залишитись кінотеатр. Це наша чітка позиція, і я на цьому уже кілька разів наголошував. Нічого іншого там бути не має. Але є момент, що був прийнтий новий закон про оренду комунального майна. Тож є процедура, яка є новою для багатьох структур. Продовження оренди має відбуватись за новою процедурою, передбаченою законом. Орендар був про це поперджений. Ми зустрічалась з керівництвом “Коперника”. Раніше виникали питання, адже є кінотеатр, а є окремо кафе. Там різний менеджмент, але ці два приміщення об’єднані в єдини майновий комплекс. Тож піднімалося питання про те, щоб їх розділити. Але те, що в приміщенні має залишитись кінотеатр, є для нас незаперечним», – розповів ZAXID.NET перший заступник міського голови – заступник міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко.

  Проблем з трансляцією Параолімпіади-2016 не буде, - Аласанія

Станіслав Тарасенко повідомив, що «Коперник» братиме участь в аукціоні.

Нагадаємо, кінотеатр «Коперник» є найстарішим з діючих кінотеатрів Львова. Він був заснований у 1912 році і називався тоді «Санс-Рівал». На час відкриття кінотеатр мав одну з найкращих глядацьких зал у місті та вміщав 425 глядачів. Кінотеатр понад сто років працював без перерви, переживши і радянську, і німецьку окупацію.

У 2001 році адміністрація «Кінопалацу» (а саме ТзОВ «Кассандра-плюс») уклала договір із управлінням комунальної власності ЛМР щодо оренди приміщення на вул. Коперника, 9 терміном на 20 років. Але у березні 2017 року управління комунальної власності подало позов до адміністрації кінотеатру, аби через суд збільшити орендну плату з 5248 грн на місяць до 220 тис. грн. Така сума для кінотеатру є непідйомною.

У 2018 році діяльність кінотеатр «Коперник» призупинив свою діяльність. Регулярні кінопокази не проводились, лише час до часу у кінотеатрі відбувались якісь події.

У червні 2019 року Західний апеляційний господарський суд постановив відмовити Львівській міській раді у піднятті орендної плати. Але знову кінотеатр відкрився у серпні 2020 року, коли через пандемію ситуація в усіх кінотеатрів не лише в Україні, а й у світі, є дуже складною. Адже карантинні обмеження та перенесення великих прем’єр тсуттєво зменшила прибутки кінотеатрального прокату.

Нагадаємо також, що «Коперник» входить до приватної кіномережі «Кінопалац». Мережа уже втратила у Львові «Кінопалац» на вул. Театральній. Саме до «Коперника» переїхала частина обладнання.

Кінотеатр спеціалізується насамперед на показах артхаузного кіно. Також тут проводять лекції запрошених гостей, ексклюзиви, допрем’єрні та кіноклубні покази, покази зі знімальними групами, фестивалі тощо. Це єдиний кінотеатр такого формату у місті.

Залишити відповідь