Актуальні новини

У храмі Іоана Златоустого у Львові відновлять оригінальні сецесійні розписи

У храмі святого Іоана Златоустого ПЦУ, що на вулиці Лисенка у Львові, планують відновити сецесійні орнаментальні розписи, які ймовірно створив ще на початку ХХ століття львівський художник Юліан Крупський. Дослідження розписів реставратори розпочали у неділю, 7 лютого.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1514298 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514298{
margin: 0!important;
}
}

Як розповів ZAXID.NET настоятель храму Назарій Лозинський, частину розписів знайшли ще на початку 90-х років під час ремонту після повторного відкриття церкви. Проте тоді грошей на їхню реставрацію не було, тому їх тільки законсервували.

«У храмі робили ремонт, почали розмивати радянську побілку, і при цьому почали проглядатися орнаментальні розписи. Тоді через брак коштів вирішили їх законсервувати звичайною косметичною побілкою, проте окремі фрагменти залишилися у вівтарній частині», – говорить він.

За словами настоятеля, розписи частково знищилися у радянський час, коли храм закрили та віддали Першій інфекційні лікарні. Довгий час тут був склад, дах протікав, а розписи кілька разів забілювали різними матеріалами, проте, ймовірно, вони є по всьому храму. Авторство розписів документально не підтверджене, каже отець Назарій Лозинський, проте в багатьох історичних джерелах є припущення, що їх виконав Юліан Крупський.

Відновлювати розписи цього року не планують: реставратори лише дослідять їх, оцінять масштаби робіт і скільки ресурсів на них потрібно. Для самої реставрації храм планує залучати меценатів, міжнародні гранти або спонсорські кошти.

Монастирський комплекс святителя Іоанна Златоустого збудований за проектом архітектора Юліана Захаревича у неороманському стилі наприкінці ХІХ ст. як центральний храм ордену францисканок Римо-католицької Церкви у Львові. У 1939 році радянська влада реквізувала його частину для архіву, а згодом повністю передала Першій інфекційній лікарні.

  "Яка булочка з корицею!": Андрій Данилко зворушив фанатів своїм дитячим фото

Після здобуття Україною незалежності храм перейшов до Української автокефальної православної церкви та Української православної церкви Київського патріархату. У приміщеннях монастиря відкрили духовну семінарію та недільну катехитичну школу. Зараз церква належить Православній церкві України.

Відколи отець Назарій Лозинський став настоятелем, він намагається повернути автентичність храму. Зокрема, за кошти меценатів вдалось відновити центральний вітраж, флорентійську мозаїку над входом у храм, вхідні двері та сходи. Місто ж проспонсорувало ремонт даху та підсвітку комплексу.

Залишити відповідь