Актуальні новини

Два митці зі Львова отримали відзнаки в Італії – на ХІІ Флорентійській бієнале

Йдеться про Спеціальну міжнародну премію ім. Лоренцо Медічі, що нею відзначені  у номінації «Живопис» художники Володимир Богуславський та Сергій Гай. Крім того, Володимир Богуславський увійшов до п’ятірки найкращих художників бієнале, а Сергій Гай удостоївся Спеціальної президентської нагороди.

Флорентійська бієнале – одна з одна з наймасштабніших арт-подій у Європі. Відбувається раз на два роки, триває на 10 днів і збирає зі всього світу тисячі художників, скульпторів, дизайнерів, ювелірів, мистецтвознавців, арт-дилерів та поціновувачів мистецтва. Скільки людей відвідало подію 2019-го, організатори  наразі не повідомляють, бо захід щойно, 27 жовтня, закінчився. Натомість відомо, що 2017-го виставку оглянули понад десять тисяч осіб.
Бієнале не передбачає продажу творів. Для художників участь у такому заході – можливість показати міжнародній спільноті свої роботи та представити власну країну. І, звісно, кожен його учасник (а їх цього року було майже шістсот із 70 країн) може претендувати на Спеціальну міжнародну премію ім. Лоренцо Медічі.

Флорентійська бієнале-2019 була присвячена мистецькому стилю визначного Майстра епохи Відродження Леонардо да Вінчі (у травні минуло 500 років від дня його смерті). Вперше подія перебігала у форматі Art + Design («Мистецтво+Дизайн»).
Свої роботи до Флоренції повезли четверо митців зі Львова (Володимир Богуславський, Сергій Гай, Денис Струк, Ольга Кузюра) та один із Києва (Микола Журавель), а представляла їх за підтримки Українського культурного фонду ST∙H Gallery.
«Два тижні копіткої роботи промайнули дуже швидко, – зазначено у дописі на ФБ-сторінці ST∙H Gallery. – XII Флорентійська бієнале була повна різноманіттям творчих виражень, новими знайомствами, теплими візитами, розмовами та дискусіями, а тосканське сонце подарувало всім натхнення та мальовничі ідеї. Приємно вражені отриманими відзнаками від інтернаціонального журі Serhiy Hai та Володимир Богуславський нагороджені в номінації «Живопис». Міцно тримаємо медалі в руках та веземо все це додому. Готові ділитись знаннями, розповідати смішні історії та відповідати на важливі запитання».
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Фото з ФБ-сторінки ST∙H Gallery.
 

  19 червня — Ларіон Пропольник: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь