У цей день прославляли горобину, намагалися зірвати якомога більше грон і підвісити їх на жердини під дахом. За переказами, це повинно принести в дім щастя.

Народне свято Два Пімена відзначається 9 вересня 2019 року (27 серпня — дата за старим стилем). Православна церква в цей день вшановує пам'ять Преподобного Пімена Великого і Пімена Палестинського, а також ієромонаха Кукшу і мученицю Анфісу Нову, інформує .

Пімен Великий жив у V-VI століттях н.е. З двома братами він прийняв рішення піти в монастир і прийняти чернечий постриг. Постійно дотримуючись посту і проводячи час у молитвах, Пімену вдалося досягти вершини чесноти і побороти в собі всі мирські пристрасті. Усім, хто звертався до нього, а таких було багато, він радив слідувати трьом основним канонам: боятися Всевишнього, постійно молитися і робити добро злим людям, не кажучи вже про хороших. За святість, скромність і велику смиренну мудрість посмертно Пімен Великий був визнаний святим угодником Божим.

Пімен Палестинський жив у VI столітті н. е. Будучи пастухом він дозволив собакам, які охороняли отару, розтерзати подорожнього, який дуже близько проходив від овець. Через нетривалий час йому було відкрито, що він сам прийме схожу смерть від хижого звіра. Розкаявшись у скоєному, Пімен пішов у пустелю Рува. Поселившись в одній з печер, він присвятив решту життя молитвам і думам про Всевишнього. Смерть прийшла до нього, як і було передбачено, у вигляді лева.

Традиції та обряди

Часто в народі це свято називають просто «горобинник» — на честь ягоди. Знаючі люди присвячують цей день збору горобини та калини. Ці ягоди давно користуються повагою не стільки за смак, скільки за бактерицидні, сечогінні та якості проти цинги.

  «Глядач іде в кіно за емоцією»

Жінки розвішують грона горобини під дахом будинку.

Прикмети

  • Горобина пожовтіла — бабине літо вдасться, а зима настане рано і буде морозною.
  • Горобина пізно дала колір, значить, три місяці буде тепло.
  • Якщо горобини мало — осінній сезон буде посушливим, а якщо багато, то дощовим і холодним.
  • Достаток ягід говорить про те, що зима буде довгою і холодною.