Актуальні новини

Фестиваль «Музика в старому Львові» відбудеться усьоме

У Львові відбудеться 7-й Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який пройде 15-30 серпня. Цьогоріч в його межах можна буде відвідати вісім подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста. Організатором фестивалю впродовж усіх років незмінно є Львівська національна філармонія.

Основною концепцією цьогорічного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові» є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Беручи до уваги нові умови та обмеженняу зв’язку із пандемією частина подій транслюватиметься онлайн. Саме у такий спосіб цьогоріч відбудеться культурний обмін між фестивалями «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові»: гості польського фестивалю матимуть нагоду переглядати події, що відбуватимуться у Львові, також на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії запланована трансляція краківської події.

У 2020 році львівський фестиваль об’єднає кілька наскрізних тем. Перша з них буде пов’язана із двома річницями – сторіччям із дня народження Кароля Войтили, Папи Римського Івана Павла ІІ, та 155-річчям із дня народження митрополита Андрея Шептицького. Львівські музиканти вшанують їх пам’ять концертами. Зокрема, на площі біля Собору святого Юра, де встановлений пам’ятник Шептицькому, 15 серпня відбудеться відкриття фестивалю. Наступного дня, 16 серпня, музиканти Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» виступлять у церквах сіл, із якими пов’язані сторінки життя Івана Павла ІІ та Андрея Шептицького – у селах Віжомля та Прилбичі Яворівського району Львівської області.

Ще однією наскрізною лінією фестивалю стануть події у знакових історичних локаціях міста та місцях, звідки проглядаються неповторні та унікальні архітектурні споруди Львова. Зокрема, у 23 серпня за участі АКО «Віртуози Львова», який виступить під орудою Сергія Бурка, на оглядовому майданчику готелю «RIUS» відбудеться концерт «Панорама старого міста». Наступного дня, у 29-ту річницю Незалежності України святкову програму на подвір’ї Палацу Потоцьких представить квінтет духових інструментів «Lemberger Gold Brass».

  Слава Камінська показала нове фото сина з колишнім чоловіком на курорті в Одесі

Дві останні події фестивалю «Музика в старому Львові» теж будуть пов’язані із знаковими для міста локаціями. 29 серпня сольну програму у Львівському музеї історії релігії представить Михайло Гончаров. Фінальним акордом фестивалю стане подія «Шляхетне бароко», що відбудеться у Львівській національній філармонії.

Із детальною програмою подій можна познайомитись на сайті філармонії.

Залишити відповідь