У народі святого Фому, який засумнівався в воскресінні Христовому, стали уособлювати з недовірливою і схильною до сумнівів людиною. Про таких часто говорять – «Фома невіруючий».

Народне свято Фомін день відзначається 19 жовтня 2019 року (6 жовтня за старим стилем). У церковному календарі — це дата вшанування пам’яті апостола Фоми, одного з 12 учнів Ісуса Христа. Вважається, що якщо починається в душі невпевненість у вірі, то необхідно молитися цьому святому, і сумніви відступлять, інформує Ukr.Media.

Фома був простим рибалкою в Галілейському місті. Одного разу він почув одну з проповідей Христа. Вона настільки сильно запала йому в душу, що він покинув свій дім, заняття і пішов услід за ним. Фома ходив слідом за Ісусом по всьому світі, і за це був удостоєний причислення до лику Господнього. Він був названий «близнюком» через велику зовнішню схожість зі Спасителем.

Фома був відсутній, коли після воскресіння Христос з’явився перед своїми учнями. Не вірячи їх словам, він висловив свою недовіру. Всі його сумніви були розвіяні, коли Ісус через 8 днів з’явився перед ним і дозволив доторкнутися до своїх ран.

Апостол розкаявся і почав мандрувати, і проповідувати християнство в багатьох куточках світу. Людину, яка в чомусь починала сумніватися, стали називати «Фома — невіруючий».

Традиції та обряди

Традиційно в цей день печеться хліб, окрайці які віддають іменинникам і людям з ослабленим здоров’ям.

Якщо на Фомін день народжується дитина, то також коровай печеться з пшеничного борошна. Відломлений окраєць посипається сіллю і підноситься до малюка.

Дівчаток, яким вже виповнилося 7 років, починають навчати ткацькій справі.

В цей день синів, які подорослішали та прийняли рішення одружитися, батьки відводили до комірчини і показували на деякі засіки з зерном, якими вони могли користуватися. Таким чином крояться комірчини, тобто діляться.

  Каменських показала своє неідеальне фото та пообіцяла це зробити знову

Прикмети

  • Якщо безвітряна погода — чекай похолодання.
  • Якщо дим волочеться, то незабаром буде негода.
  • Вітряна, тепла і волога осінь обіцяє довгу зиму.
  • Прилетіли північні птахи — чекай ранніх холодів.