Автори картини “Я, Побєда і Берлін” за однойменною книгою Андрія Кузьменка назвали ім’я виконавця головної ролі і показали перші кадри з зйомок фільму.

Два роки тому стало відомо, що за мотивами книги Андрія Кузьменка знімуть автобіографічне кіно, інформує Ukr.Media.

В основу сценарію для однойменного фільму покладено історію авторської книги музиканта “Я, “Побєда” і Берлін”.

“Я”, Побєда “і Берлін” — екранізація однойменної повісті Андрія Кузьменка (Скрябіна). Початок 1990-х. Молодий музикант на прізвисько “Кузьма” купує старий автомобіль “Побєда “. Хлопець вирушає на цій машині до Берліна, де хоче обміняти її на шестисотий “Мерседес”. В дорогу він вирушає разом з другом, який планує продати в Німеччині старі радянські манекени. А в самому Берліні Кузьма знайомиться з місцевим рок-музикантом, що спонукає головного героя вперше вийти на зарубіжну сцену. Вся це подорож в німецьку столицю повна цілого ряду кумедних колізій.

А нещодавно режисер кінострічки Ольга Ряшина назвала ім’я актора, який виконуватиме головну роль.

Як Скрябін перед глядачами постане Іван Бліндар — актор Івано-Франківського національного академічного музично-драматичного театру.

За словами режисера, Іван сприймає артиста, як старшого брата. Перед зйомками він спілкувався з рідними Кузьми, щоб вжитися в роль.

  • “Ми всі повинні розуміти, що Кузьма-герой — це не Андрій. Тому що є тільки один Андрій Кузьменко. А у нас це збірний образ. Адже кожен зараз пам’ятає “свого” Кузьму. Навколо безліч людей, які були з ним знайомі, і вони пам’ятають його або таким, яким він був в останні роки життя, або малюють кожен свій образ. А ось таким, яким він був в той період, який відображений в повісті і у фільмі, в його 22-23 роки, мало хто його знав. Тому ми намагаємося витримати цей баланс — між молодим хлопцем в пошуках себе, Кузьмою, якого всі пам’ятають і знають, відчайдушністю, енергією, позитивом і тією глибиною його розумового процесу, що з’явилася вже в більш зрілому віці. Ми не прагнули копіювати тембр голосу і зовнішність Андрія, ми намагалися відтворити деякі інтонації, міміку, жести, але найголовніше — його світогляд, відчуття себе. Це і є найскладніше в роботі над образом головного героя. Я сподіваюся, що глядачі це побачать, відчують і оцінять!”, — поділилася режисер, Ольга Ряшина.
  4 березня — день Архипа: історія, традиції та прикмети свята

У фільмі також прозвучать кавери на пісні групи Скрябін, які виконають відомі українські музиканти.

Відзначимо, що широкий кінотеатральний прокат фільму запланований на 2021 рік.