Актуальні новини

Які українські фільми покажуть на Wiz-Art

У Львові із 7 до 13 вересня пройде міжнародний фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art. Цього року він відбудеться уже втринадцяте. Через карантин фестиваль відбуватиметься у двох форматах: онлайн та офлайн. Тож подивитись кіно можна буде не лише у кінотеатрі чи просто неба, а й на платформі Big Short.

Уже сьогодні, 7 вересня, відбудеться відкриття фестивалю Sound&Vision у дворику львівської Ратуші.


«Tilia»

Тут можна буде переглянути фільми разом з виступом Tik Tu, Pilikayu, Паліндром, Maryana Klochko, Марк Токар та Монтеск’є. Фільми оживуть на екрані двічі – в новому музичному супроводі, а також з оригінальним звуком. Музиканти уже працюють над новими композиціями до фільмів. Найцікавіше, що оригінальні аудіодоріжки вони почують разом з глядачами на відкритті фестивалю.

А вже 8 та 9 стартують покази національного конкурсу. У ньому візьмуть участь 12 короткометражек.

Програма «Любов і ненависть»

8 вересня, кінотеатр «Коперник» або онлайн


«У нашій синагозі»

«У нашій синагозі» Івана Орленка є, мабуть, найтитулованішим фільмом програми. Він став найкращим короткометражним фільмом за версією премій «Кіноколо» та «Золота Дзиґа». Це історія хлопчика, що хоче дізнатися, що сталося в старій місцевій синагозі. І це фільм, у якому все вирішує фінал, що буквально перевертає сюжет з ніг на голову та надає усьому, що ми спостерігали на екані нові сенси.

«Врятуйте мене, лікарю!» Дмитра Грешка є документальною картиною про роботу бригади швидкої допомоги у новорічну ніч. Локанічна та водночас надзвичайно емоційна картина, де немає нічого зайвого.


«Врятуйте мене, лікарю!»

«Манч і Денчик» Максима Коцького – день із життя на районі двох підлітків, які створили музичне відео для міжнародної мистецької спільноти, записаний на стару аматорську камеру.

  День Мамонтія-Вівчарника 15 вересня: історія, традиції та прикмети свята

«Любов і риби» (на головному фото) Миро Клочко є мрійливою історією кохання продавчині риби та ув’язненого. Створений за підтримки Львівської кінокомісії фільм є трохи романтичним, трохи містичним, трохи наївним.

«Сурогат» Стаса Сантімова є чудовим фільмом рідкісного жанру – анімаційним трилером.

Головний герой фільму «Килим» Наталії Кисельової – Толiк, підліток з прифронтовому містечку разом із своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того. Так, за життєвими клопотами, ніхто не помічає, як приходить війна.


«Сурогат»

Програма «Хто я?»

9 вересня, кінотеатр «Коперник» або онлайн

«Секрет, дівчинка та хлопець» Оксани Казьміної був відзначений нагородою Одіського кінофестивалю. Це скоріше зафільмований перформенс, ніж фільм у звичному розумінні цього слова.

«Mute» Кирила Земляного розповість про Івана, який понад усе в житті мріє стати актором. Проте хлопець є німим. Чи зможе він здійснити свою мрію?


«Килим»

«Tilia» Тетяни Усової є відвертою документальною розповіддю про стосунки з близькими людьми, спогади та рефлексії тоді, коли уже нічого неможливо повернути.

«Вода» Даші Волги розмірковує над тим, чи є шанс на справжнє щастя після емоційних та фізичних травм? Назар, учасник подій на Сході України, намагається почати життя заново.


«Вода»

«Колообіг» Олексія Радинського є справжнім «маст сі» цьогорічного конкурсу. Експериментальне кіно, де три роки споглядань за ландшафтом Києва з вікна потяга, стиснуті в десять хвилин екранного часу.

«Дзвінок» Кадіма Тарасова – дуже дотепна містична комедія, яка, попри фантастичну складову, без сумніву торкнеться кожного. Двоє шахраїв дзвонять уночі й прикидаються родичами, яких заарештували. Тепер їхньою жертвою стала пенсіонерка Марія.


«Дзвінок»

Якщо є говорити про національний конкурс Wiz-Art в цілому, то важливо, що усі фільми є на хорошому рівні, а також вони є різноманітними з жанрово, і стилівстично. Так що вартує подивитись їх, тим більше є вибір: онлайн чи на великому екрані.

  Соратника Медведчука допитали у справі про фінансування тероризму

Також протягом фестивалю відбудуться покази фільмів європейських кіношкіл, серед яких –Київський національний університет кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. В рамках програми можни побачити різноманітні експерименти під час навчання. Усі фільми показують ранні студентські роботи режисерів, які отримали визнання на міжнародних фестивалях.


«Колообіг»

І, звичайно, однією із найочікуваніших стане програма «Режисер(к)и на карантині», створена спеціально для фестивалю. У програмі – фільми-рефлексії, інтимні історії та історії інших від Христини Сиволап, Романа Бордуна, Нікона Романченка, Зої Лактіонової та Богдани Смирнової. Це онлайн-кінопоказ, дивитись фільми можна на Wiz-Art Film Festival Online.


«Секрет, дівчинка та хлопець»

Нагадаємо, що повну програму фестивалю можна подивитись на сайті Wiz-Art.

Залишити відповідь