У шкільній програмі чимало предметів потрібних і не дуже. А ось які вона не передбачає, а варто було б?

Кожен рік шкільна програма стає застарілою і піддається оновленню. Змінюються також підходи до освіти і навчання, все активніше використовуються сучасні гаджети. Але якихось предметів явно бракує сучасній шкільній програмі?

Каліграфія

Дослідження вчених довели, що регулярні заняття каліграфією (раніше її називали чистовиком) розвивають дрібну моторику, уважність, посидючість і навіть можуть допомогти подолати розумову відсталість. Попри очевидну користь, у шкільній програмі все менше уваги приділяється розвитку навичок письма та розвитку красивого почерку, інформує .

Риторика

Зазначимо, що гуманітарні предмети в школі стають все більш шаблонними і схематичними. Тому часи, коли люди остаточно розучаться висловлювати свої думки, на жаль, незабаром настануть. Уроки риторики могли б допомогти розвитку усного мовлення, яке обов'язково стане в нагоді всім і скрізь, починаючи від навчання у ВНЗ і закінчуючи звичайним спілкуванням.

Екофілософя

Як правило, уроків екології в школах немає або вони формальні і зводяться до констатації фактів або банальне залякування. Було б добре поспілкуватися зі школярами на більш глибокому рівні. Наприклад, пояснити, що таке суспільство споживання і чим такий образ життя небезпечний для людей і планети. І, звичайно ж, розповісти про те, що кожен з нас може зробити прямо зараз і в перспективі.

Основи робототехніки

Такий предмет дуже сподобався би більшості сучасних дітей, дозволив би розвивати логіку і знання у сфері науки і техніки. При цьому діти навчилися б використовувати інтернет з максимальною для себе користю, а не набираючись різного "інформаційного сміття», яке шкодить психологічному і розумовому розвитку дитини.

Психологія

  Собчак офіційно розірвала шлюб з Віторганом

Знання основ психології людини допоможе школярам правильніше розуміти навколишній світ, допоможе їхньому психологічному розвитку та подоланню непорозуміння з батьками і з однолітками. Курс вікової та особистісної психології зможе допомогти школярам не тільки розібратися в собі і налагодити стосунки зі світом, але і м'яко підготуватися до спілкування зі своєю майбутньою дитиною.