Датою для нього було обрано 24 травня, оскільки в цей день в 1909 році були створені перші дев'ять національних парків Швеції.

Європейський День Парків з'явився з ініціативи Федерації ЄВРОПАРК в 1999 році. Ця організація об'єднує природні території, які охороняються, тридцяти шести країн світу. Офіційною датою свята був вибраний день 24 травня. Дата пов'язана із важливою історичною подією. В цей день в 1909 року в Швеції був заснований перший Національний парк. З тих пір парки стали частиною природно-культурної спадщини Європи, що охороняється законом, інформує .

Кожне свято присвячене якійсь конкретній темі. Наприклад, в 2009 році, який був оголошений Роком Молоді, тема звучала так: «Молодь — це майбутнє наших парків». У 2012 році свято проходило під гаслом: «Побачити небо. Доторкнутися до дерева. Відчувати повітря. Знайти себе».

Європейський день парків спрямований на те, щоб привернути увагу громадськості до природоохоронних зон, закликати населення піклуватися про природну спадщину і зміцнити міжнародне співробітництво в цій сфері. В Європі дуже активно залучаються до серйозної роботи в парках волонтери — туристи і місцеві жителі. Адже насправді, кожному по силах внести невеликий внесок у справу збереження зелених територій. Посадити дерево, взяти участь у прибиранні сміття, погодувати птахів або звірів — все це може зробити навіть дитина. Але саме з дрібниць і складаються найбільш великі справи.

У світі Європейський день парків вважається днем міжнародної екологічної солідарності. В рамках свята на території національних парків проводяться різні заходи: відкриваються нові виставки, проводяться екскурсії, публічні лекції, кіносеанси, а також організовуються дитячі програми та фестивалі.