Основна мета нововведення — закликати суспільство бути більш добродушними та чуйними до тих, хто проживає по сусідству з нами.

Взаємовідносини людей — дуже тонка і складна річ. Особливо це характерно для соціальних контактів, зокрема між сусідами. Волею-неволею, у багатьох ситуаціях останні стають найчастіше навіть ближче родичів і хороших приятелів. Щоб приділяти належну увагу цьому типу взаємин в суспільстві, кілька років тому в Європі була придумана і введена досить незвичайна святкова дата. Вона так і називається Міжнародний День сусідів, що відзначається всіма небайдужими людьми в останню п'ятницю кожного травня, інформує .

Основна мета нововведення — закликати суспільство бути більш добродушними та чуйними до тих, хто проживає по сусідству з нами. Адже жителям великих населених пунктів і мегаполісів часто взагалі невідомо, хто знаходиться у них за стіною.

Вперше про цю проблему серйозно задумався французький громадянин на ім'я Антанасе Періфан. За підтримки своїх друзів і спонсорської допомоги він організував масове свято для мало або зовсім не знайомих раніше сусідів. В рамках проведення заходу він працевлаштував кількох з них, організував домашні міні-дитсадки, надав нужденним фінансову підтримку і виконав ще безліч добрих і корисних справ. За словами Періфана, зробити все це було досить просто — головне вникнути в проблему конкретної людини. У перший раз це свято відзначалося в 1999 році в столиці Франції. Учасниками заходу стали 10 000 парижан з 800 житлових будинків. З того часу ця дата святкується щороку. З 2000 року свято отримало міжнародний статус.

Якщо в Європейських країнах організація торжества лягає на плечі суспільства локальної солідарності, то на території нашої країни цим займаються звичайні громадяни, влаштовуючи свято для близьких людей, даруючи їм турботу і тепло. В даний час свято має понад 1450 партнерів у понад 36 державах, а число людей, які беруть участь в заходах, перевищує 30 мільйонів. Поступово цей день обростає своїми традиціями і звичаями. У кожній країні, місті і навіть у дворі вони особливі. Єдине, чим вони об'єднані — це прагнення відкритися і допомогти всім тим, хто перебуває поруч.

  Оце так тортик! Вікторія та Девід Бекхем показали унікальний торт, зроблений на честь дня народження старшого сина

Засновники святкової дати впевнені, що відзначати її досить легко. Досить своєчасно оповістити своїх сусідів, зібратися в зручному для кожного місці (в будинку, у дворі, в саду), розміститися за дружним столом і добре провести час. Головна умова — учасники повинні принести з собою частування і бути у відмінному настрої.