Основна мета нововведення — закликати суспільство бути більш добродушними та чуйними до тих, хто проживає по сусідству з нами.

Взаємовідносини людей — дуже тонка і складна річ. Особливо це характерно для соціальних контактів, зокрема між сусідами. Волею-неволею, у багатьох ситуаціях останні стають найчастіше навіть ближче родичів і хороших приятелів. Щоб приділяти належну увагу цьому типу взаємин в суспільстві, кілька років тому в Європі була придумана і введена досить незвичайна святкова дата. Вона так і називається Міжнародний День сусідів, що відзначається всіма небайдужими людьми в останню п'ятницю кожного травня, інформує .

Основна мета нововведення — закликати суспільство бути більш добродушними та чуйними до тих, хто проживає по сусідству з нами. Адже жителям великих населених пунктів і мегаполісів часто взагалі невідомо, хто знаходиться у них за стіною.

Вперше про цю проблему серйозно задумався французький громадянин на ім'я Антанасе Періфан. За підтримки своїх друзів і спонсорської допомоги він організував масове свято для мало або зовсім не знайомих раніше сусідів. В рамках проведення заходу він працевлаштував кількох з них, організував домашні міні-дитсадки, надав нужденним фінансову підтримку і виконав ще безліч добрих і корисних справ. За словами Періфана, зробити все це було досить просто — головне вникнути в проблему конкретної людини. У перший раз це свято відзначалося в 1999 році в столиці Франції. Учасниками заходу стали 10 000 парижан з 800 житлових будинків. З того часу ця дата святкується щороку. З 2000 року свято отримало міжнародний статус.

Якщо в Європейських країнах організація торжества лягає на плечі суспільства локальної солідарності, то на території нашої країни цим займаються звичайні громадяни, влаштовуючи свято для близьких людей, даруючи їм турботу і тепло. В даний час свято має понад 1450 партнерів у понад 36 державах, а число людей, які беруть участь в заходах, перевищує 30 мільйонів. Поступово цей день обростає своїми традиціями і звичаями. У кожній країні, місті і навіть у дворі вони особливі. Єдине, чим вони об'єднані — це прагнення відкритися і допомогти всім тим, хто перебуває поруч.

  24 січня – преподобного Феодосія Великого: історія, традиції та прикмети свята

Засновники святкової дати впевнені, що відзначати її досить легко. Досить своєчасно оповістити своїх сусідів, зібратися в зручному для кожного місці (в будинку, у дворі, в саду), розміститися за дружним столом і добре провести час. Головна умова — учасники повинні принести з собою частування і бути у відмінному настрої.