Актуальні новини

ЮНЕСКО не проведе червневу сесію в Казані чи під головуванням рф

У комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО заявили, що його 45 сесія не відбудеться в Казані в червні, як було заплановано спочатку.
Захід не збираються відкладати, але про нове місце проведення поки що не повідомлялося, передає Суспільне.
“Згідно з даними, нещодавно оприлюдненими Секретаріатом ЮНЕСКО, до 31 березня було пошкоджено або зруйновано 53 об’єкти культури (історичні пам’ятники, місця богослужінь, бібліотеки тощо) [в Україні]. Цілком імовірно, що з того часу цифри зросли”, – йдеться у повідомленні організації.
“Неможливо провести 45-у сесію Комітету всесвітньої спадщини ні в Казані, ні під головуванням Росії, поки остання знищує в Україні “видатну універсальну цінність”. На карту поставлено авторитет ЮНЕСКО та Конвенції 1972 року про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини”, – повідомили представники комітету.
Стаття 6.3 Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року говорить: “Кожна держава-сторона цієї Конвенції зобов’язується не вживати жодних навмисних заходів, які можуть завдати прямої або непрямої шкоди культурній та природній спадщині, згаданій у статтях 1 і 2, цієї Конвенції”.
Раніше стало відомо, що 46 країн-учасниць ЮНЕСКО відмовляються брати участь у 45-й сесії Комітету всесвітньої спадщини через те, що його очолює Російська Федерація.
Також сторони Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року підписали відкритий лист через порушення російськими військами гуманітарного права під час воєнних дій в Україні. Повідомляється, що МКІП неодноразово зверталося до ЮНЕСКО з проханням виключити з організації Росію.

  Куди піти у Львові у вихідні 26-28 лютого

Залишити відповідь