Значення, відповідальність, родинні стосунки.

Дуже часто трапляється так, що, вживаючи яке-небудь слово, ми не замислюємося про його значення. Наприклад, широко поширені поняття «кум, кума» в уявленні багатьох — це будь-які близькі родичі чи приятелі, інформує Ukr.Media.

Хто така кума і кум і які ролі цих людей в нашому житті?

Точне визначення

Розумне значення слова «кум» наступне — це хрещений батько дитини стосовно мами й тата. Також таке звернення прийнято щодо хрещених батьків один до одного.

Як видно, фактично кумами можуть бути люди, не пов’язані кровними родинними відносинами. За винятком тих випадків, коли хрещених батьків обрали з родичів.

Привілей відповідальності

Бути хрещеним, а значить, і кумом, дуже почесно. Запрошення на таку «посаду» — це знак високої довіри й симпатії до людини. Адже куму довіряють найдорожче — духовне життя своєї дитини.

Крім привілеїв та прав у питаннях виховання і розвитку малюка, куми мають ряд обов’язків.

  • Воцерковлення дитини. Звичайно, з батьків не знімається відповідальність за духовне виховання свого чада. Але не меншою мірою тягар цих турбот лягає на плечі хрещених.
  • Прищеплення духовних цінностей. Поняття сім’ї, любові, добра, дружби не даються від народження. Цим основам потрібно навчити, і хресні — це ті люди, які повинні це зробити.

Навчити хрещеника основам служби та віросповідання, а також підготувати до майбутнього сімейного життя — непрості й важливі завдання. Перш ніж викладати життєво важливі уроки переконайтеся, що самі оволоділи ними достатньою мірою.

Кум і кума — не одна сатана?

Якщо вже говорити про точне значення слів кум і кума, то варто знати деякі правила, за якими варто їх вибирати.

  • Подружжя не можуть бути хрещеними для одної й тої ж дитини.
  • Чоловік і жінка, які стали хрещеними для малюка, не повинні вступати в інтимний зв’язок.
  • Також інтимні стосунки заборонені церквою між хрещеними та їх підопічними.
  • В куми можна вибирати родичів — братів, сестер, родичів, тощо.
  У Києві поховали одного з найвідоміших кінопродюсерів Юрія Мінзянова

Родинні стосунки

Хоча куми можуть і не бути фактичними родичами рідних батьків, але з моменту хрещення вони стають близькими духовно. На плечі як батьків, так і хрещених в рівній мірі лягає відповідальність за духовне і фізичне життя дитини.

Вибираючи собі кумів, орієнтуйтеся у першу чергу не на свої інтереси (з ким мені було б приємно спілкуватися), а на душевні якості людей.

Дивіться на те, наскільки людина відповідально підходить до свого власного духовного розвитку.

Багато хто ставить питання, як поводитися з новоявленими кумами. Безумовно, колишніми відносини вже не будуть.

Вони повинні стати близькими, адже тепер вас об’єднує така важлива місія, як виховання маленького чоловічка.

Постійне спілкування, відвідування один одного, вітання зі святами — подавайте приклад дітям. Чим ближче ви будете зі своїми кумами, тим легше дитині буде прийняти їх як своїх других батьків.

Наостанок

Кум — це людина навіть більшою мірою близька, ніж кровний родич. Адже своїх братів, сестер, дядьків та тіток ми не вибираємо. Ми будуємо відносини з рідними на тих умовах, які були нам надані.

З кумами справа інша — право вибору дано нам. Поставтеся відповідально до придбання нових родичів, з якими ви будете пов’язані все подальше життя.